Skandal! Sağlam parmak ameliyat edildi!

0

Yalova Devlet Hastanesi Ortopedi doktoru Özgür A.’dan YOK ARTIK dedirtecek ameliyat!

BU NASIL İŞ?

Geçtiğimiz günlerde Yalova’da ikamet eden 26 yaşında ki evli B.N isimli kadın Yalova Devlet Hastanesi Ortopedi ve Tarvmatoloji Polikliniğine giderek ‘SOL’ ayak ikinci parmağındaki ağrı için muayane oldu.Yapılan röntgen ve teşhisin ardından 26 yaşındaki B.N.’nin sol ayak 2.parmağında kırık tespit edildi.Muayaneyi yapan Yalova Devlet Hastanesi doktorlarından Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Özgür A. ,hasta B.N.nin ameliyat olması gerektiğini belirterek hastanın yatış işlemlerini başlattı.

26 Yaşındaki B.N.yaşadığı acıların son bulacağını düşünerek ameliyat olup sağlığına kavuşacağı günü beklerken Yalova Devlet Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Özgür A. hastayı ameliyata aldı.

Sol ayak 2.parmağındaki kırık için ameliyata alınan B.N. ameliyatın ardından büyük şok yaşadı.Ailenin yaşadığı şokun sebebi ise sol ayak ikinci parmağı yerine sağlam olan baş parmağı ameliyat edilmiş ve sağlam parmağa platin bile takılmış olmasıydı.

 

HAFTAYA GEL DİĞERİNİ AMELİYAT EDELİM

Şok yaşayan B.N. nin eşi ve yakınları iddialara göre Uzman Dr.Özgür A. ile görüşmek istediler ameliyatın yanlış yapıldığını doktora ileten hasta yakınları ise yine ailenin iddiasına göre ‘YOK ARTIK’ dedirten cevabı aldılar.Uzman Doktor ailenin yanlış parmak ameliyat edilmiş bu nasıl olur sorusu üzerine doktorun kendilerine büyütecek bir şey yok,haftaya pazartesi gelin diğerini ameliyat ederiz demesi üzerine şok üstüne şok yaşadılar.

Yaşanan skandal ameliyatın ardından Yalova Adliyesine suç duyurunda bulunmaya hazırlanan B.N. ve ailesi olayın peşini bırakmayacaklarını Yalova Devlet Hastanesinde yaşanan bu doktor ihmali ve  skandalın cezasız kalmaması gerektiğini söylediler.Yanlış ameliyat edilen B.N. ise aynı uzman doktordan 10 günlük rapor alarak şunları söyledi; Sağlam parmağıma platinler takıldı,kesildi,dikildi,kırık olan parmağım ise duruyor,ayağıma baktığınızda zaten ikinci parmağın kırık olduğu röntgensiz bile belli iken bu ihmal nasıl yapılabilir? anlayamadım dedi.Şikayetçiyim ve cezalandırılmasını istiyorum sözlerini de ekledi.!