Muharrem İnce: “Ben Bu Milletin Hatırına Seni Bile Ziyaret Ettim”

0

Muharrem İnce: “Ben bu milletin hatırına seni bile ziyaret ettim” “İnce’den Erdoğan’a düello teklifi “Yüreğin varsa çık karşıma”

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 90. Mitingini memleketi Yalova’da yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, tutuklu HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret ettiği eleştirisine cevap veren İnce, “Ben bu milletin hatırı için seni bile ziyaret ettim. Sana bile katlandım” dedi.
CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce bayramın 1. gününü memleketi Yalova’da geçirdi. İnce seçim kampanyasının 90. Mitingini de yine Yalova’da gerçekleştirdi. Burada bayram arifesinde Yalova’da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Demirtaş’ı Edirne’de ziyaret etti” eleştirisine de cevap veren İnce, “Recep Tayyip Erdoğan diyor ki Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etti diyor. 4 Mayıs’ta yani doğum günümde Cumhurbaşkanı adayı oldum. O gün aday olunca dedim ki Türkiye çok kutuplaştı. Türkiye çok daraldı. Türkiye kavga içerisinde. Ben ülkeyi nasıl barıştırırım dedim. Önce Akşener’i ziyaret ettim başarılar diledim. Sonra Karamollaoğlunu ve Demirtaş’ı ziyaret edip başarılar diledim. Dedim ki bu yetmez bir şey daha yapayım. Siyaseti yumuşatayım, toplumu birleştireyim, kutuplaşmayı engelleyeyim diye gittim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da ziyaret ettim. Şimdi çıkmış Demirtaş’ı ziyaret betti diyor. Erdoğan 2 dakika akıllı ol. Sen bana sordun mu ettin mi diye. Ben de ettim dedim. Saklım gizlim yok senden izin mi alacaktım ziyaret için. Yahu ben bu millet için seni bile ziyaret ettim. Sana bile katlandım” dedi.
“Hendekler kazılırken neredeydin”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bu konuda ciddiyete de davet eden İnce, “Senin derdin terörü bitirmek ve sorunu çözmek değil. Sen buradan oy almak istiyorsun. Bir gün geliyor şehit babası gibi konuşuyorsun. Bir gün geliyor barışmalıyız diyorsun. Hendekler kazılırken bombalar asfaltın altına yerleştirilirken seyrettin. Bu iş ciddi bir iştir. Erdoğan’ı ciddiyete davet ediyorum. Ben Cumhurbaşkanı seçildiğimde bu sorunu çözeceğim ve bu milleti barıştıracağım. Ama bunu kimseyi kandırmadan yapacağım. Ne yapacaksam milletin gözünün önünde yapacağım. Ne konuşacaksak TBMM’de konuşacağız. TRT’nin kanallarından birini bu işe tahsis edeceğim. O kanalda herkes eteğindeki taşı dökecek. Erdoğan sürekli yalan konuşuyor. 1071 Malazgirt Zaferinden bu yana bu topraklar böyle yalancı görmedi” diye konuştu.
“MİT’in adını Muharremi İzleme Teşkilatı yapacağım”
CHP Cumhurbaşkanı Muharrem İnce, Erdoğan’ın, “İnce’nin Diyarbakır mitinginde HDP’liler vardı” eleştirisine de cevap verdi. O alanda sadece HDP’lilerin değil, AK Partililerin de olduğunu dile getiren İnce, “Diyarbakır’a gitti alanda HDP’liler vardı diyor. Nereden anladın. Kokudan mı anladın. Milli İstihbarat Teşkilatına sormuş. Alanda HDP’liler varmış. Şu alanda HDP’liler olabilir. Bu alanda Ak Partili olabilir. MHP’li İYİ Partili olabilir ben nerden bileyim kim nedir. Milli İstihbarat Teşkilatının adını değiştireceğiz. Adını Muharrem’i İzleme Teşkilatı koyacağız. Sen darbeyi eniştenden öğrenmiş bir adamsın. Ne istihbaratı. 5 yaverin 5’i de FETÖ’cü çıkmış. Sen daha yaver seçememişsin. Meydanlara gelip atıp tutuyorsun”
Yalova’ya Tıp Fakültesi sözü
CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce konuşmasında Yalova’ya Tıp Fakültesi sözü de verdi. İnce konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Muharrem İnce Yalova’ya ne yaptı diyor. Muharrem İnce’nin gücü yoktu ki. Muharrem İnce muhalefet milletvekiliydi. 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı olduğumda Yalova’ya Tıp Fakültesini nasıl kurduğumu herkes görecek. Taşköprü beldesindeki askeri hava alanını sivil havacılığı açacağımı herkes görecek. 2002’de size verdiğim sözü tutacağım. Cumhuriyet tarihinde 2 milletvekili çıkaran Yalova’dan 5 dönem arka arkaya milletvekili seçilen tek kişisi benim. Size borcum var”
“Menü zenginleşiyor”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoağan’ın Millet Kıraathaneleri Projesini de eleştiren İnce, “Ben diyorum ki uzay, teknoloji, gelecek, nano teknoloji. O diyor ki bedava kek var. He mahalleye bedava kıraathane açacakmış. Kıraathanede çay olacakmış. Ama benim bir faydam oldu. Ben eleştirdikçe yanına çorba ekledi. En son Eskişehir’de Tatar Böreği ekledi. Menü zenginleşiyor sürekli. Yakında yanına köfte de eklemezse ben neyim” dedi.
Erdoğan’a düello teklifi
Konuşmasının son kısmında Muharrem İnce’ye bir televizyon kanalında ekonomi tartışmaya davet eden İnce, “Yalova’dan Erdoğan’a sesleniyorum. Gel bir kanalda ekonomi tartışalım. Eğer sen çakma usta değilsen gel tartışalım. Sana söz veriyorum. Diplomanı sormayacağım. Sayın Erdoğan bana çırak diyorsun. Sen ustalık çıraklığı da bilmiyorsun. Bir söz, ‘Çırak ustayı geçemezse o meslek ölür’ der. Sen ustaysan senin istediğin bir kanalda sadece ekonomi konuşmak istiyorum. Yüreğin ve bilgin varsa çık karşıma” şeklinde konuştu.
İnce mitingin sonunda halkı selamlayarak vatandaşlara çiçek attı. Miting olaysız bir şekilde tamamlanırken alanda yoğun güvenlik önlemleri alındı.