Kadın Girişimciler Kurulu’ndan YTSO’ya Hayırlı Olsun Ziyareti

0

YTSO Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri 31 Mayıs 2018 Perşembe günü YTSO Yönetim kuruluna ziyarette bulundular.

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Engin ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Gençer ile bir araya gelen YTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Karakoyun ve Kurulu Üyeleri yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

YTSO KGK Kurulu Başkanı Zuhal Karakoyun, kadın girişimciler için birçok projeyi hayata geçirdiklerini kaydederek, projelere sağladıkları katkılarından dolayı Becan’a teşekkür etti. Önümüzdeki dönemde, İlimizde yaşayan kadınların girişimciliğe özendirilmesi hem de mevcut kadın girişimcilerin gerek gelir getirici, gerekse sosyal sorumluluk anlamında topluma hizmet etmelerini sağlamaya yönelik projelere devam edeceklerini belirten Karakoyun, planladıkları çalışmaları hayata geçirmek için YTSO Yönetim Kuruluna desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Kurulu üyeleri daha sonra, Türkiye’nin en iyi ıhlamur ağaçlarına sahip Yalova’mızın adını duyurmak ve kadın istihdamına destek olmak için Marka patenti alınarak meyve ve bitki çayları konsepti ile satışa sunulan ”YALOVA’DAN GELSİN” bitki çaylarından hediye etti.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Becan ise, Kadın Girişimcilerin ilimizde yapmış olduğu çalışmaların takdirle karşıladıklarını belirterek, YTSO olarak kadınların iş dünyası içerisinde yer almasını sonuna kadar desteklediklerini söyledi. Kadınların, toplumların gelişmişlik kriterlerindeki en önemli ayağı oluşturduğunu ifade eden Becan, Yalova’nın ve Türkiye’nin daha hızlı kalkınmasında kadın girişimcilerin önemli bir misyona sahip olduğunu vurgulayarak, çalışmalarında Kadın Girişimciler Kurulu’na başarılar diledi.