Yalova şehir hastanesinin temeli ağustosta atılıyor

0

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ve Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel Yalova halkının sabırsızlıkla beklediği 400 yataklı Yalova Şehir Hastanesi’nin temelinin Ağustos ayı sonunda düzenlenecek törenle atılacağı müjdesini verdiler.

Yalova’ya sağlık hizmetlerinin kalitesini yükseltilmesi ve diğer illere sevklerin minimize edilmesi anlamında ciddi katkı sağlayacak olan 400 yataklı Yalova Şehir Hastanesi’nin proje çizimi bitirilerek vaziyet planı yayınlandı. Yapım ihalesine de çıkılan hastane için 2 aylık süreç başvuru süreci başlatıldı. Hastanenin temelinin ise Ağustos ayı sonunda atılacağı dile getirildi. Konuyla ilgili bilgi veren Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, “400 Yataklı Yalova Şehir Hastanesi ile ilgili proje bitti. Önümüzde 2 aylık bir ihale süreci var. İhale süreci başladı. Amacımız Ağustos ayı sonunda bu hastanenin temelini atmak. Bu hastane ilk etapta 400 yataklı olacak olsa da ileride ihtiyaç duyulması halinde 500-600 yatak kapasitesine kadar çıkacak bir hastane olarak tasarlandı. Sadece Yalova’nın değil komşu ilçelerimizin de sağlık hizmeti anlamında hizmet alabilmelerine imkan verecek gerçekten önemli bir hizmeti Yalova’ya kazandıracak olmanın, mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Yeni hastanemiz hizmete girdikten sonra eski hastanemizin yeri ile ilgili de yine sağlık alanında farklı bir projeyi hayata geçireceğiz” dedi.

“Sağlık hizmet kalitesi yükseliyor”

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ise Yalova’da sağlık hizmetleri bakımından kalitenin her geçen gün yükseldiğini dile getirdi. Vali Yılmaz, “Biz mevcut devlet hastanemizi bünyesinde uyku bozuklukları tanı ve tedavi merkezini ayrıca AMATEM’i hayata geçirdik. Yalova’nın sağlıkta hizmet kalitesi hızla yükseliyor. Ağustos ayı sonu, Eylül ayı başı gibi Şehir hastanemizin temelini hep birlikte atacağız. Yalova her alanda olduğu gibi sağlık alanında da kendinden söz ettiren bir il haline geliyor” diye konuştu.