Özsümer,10 ay daha şımarın bakalım..

0

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman belediye araçlarının YASKİ’ye giriş çıkışını engellediği gerekçesi ile YASKİ Başkanı Ahmet Özsümer’e, “Adam ol Ahmet” diye seslenmişti. Bu çıkışa cevap gecikmedi. YASKİ Başkanı Ahmet Özsümer, “Gündem değiştirmek için her rezilliği yapıyorlar” dedi.

Yalova Belediyesi ile YASKİ’nin arasındaki gerilim, YASKİ’ye belediye araçlarının giriş çıkışının engellendiği gerekçesi ile tavan yapmıştı. Bu konu üzerinden açıklamada bulunan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise hainlikle suçladığı YASKİ Başkanı Ahmet Özsümer’e, “Adam Ol Ahmet” diye seslenmişti. Bu çıkışa cevap geldi. YASKİ Başkanı Ahmet Özsümer ise Belediye Başkanı Salman’ın şov yapma peşinde olduğunu ve kamuoyunu yanılttığını dile getirdi. Özsümer yaptığı yazılı açıklamada şu sözlere yer verdi, “Tam 4 yılı geride bıraktığımız, Dünya Çevre Gününü 4 büyük proje ile taçlandırdığımız bu günlerde gündemi değiştirmek için her türlü rezilliği yapıyorlar.

4 yılda 26 milyonluk 4 proje hayata geçiyor. Güneş enerjisi projesi 7.000.000 TL. Sulama suyu projesi 11.865.000 TL. Derin deniz deşarjı 6.250.000 TL. Ön arıtma 1.050.000 TL. Alınan Teşvik hibeler 3.739.851 TL. Bana kanun tanımıyor diyenler, başka bir hesapta kullanılamayacağı çevre kanununda açıkça belirtilen Atıksu bedelini siyasi şov uğruna abuk sabuk harcamalarla çarçur ediyorlar. YASKİ’ye 7 Milyon borcu para ile ödemedin dereağzından yer verdin. İkide bir, göreve geldiğimde YASKİ ye 7 milyon borç vardı ben ödedim diye yalan konuşmayın, Dereağzındaki 7 dönüm yeri aldık. Onu da satmadık duruyor, koruyoruz. İyi ki de almışız, bakıyoruz ki bu gün yanında ki 2500 metre kare belediyeye ait yere alacaklı taşeronlara icra koydurtup 6 milyonluk yeri 7. Ayın 10 unda 3 milyona icradan sattırıyorsunuz. Alt yapıya ayırdığınız bütçe, yemeğe, çiçeğe, baskı afiş, reklama ayırdığınız bütçenin yanında çerez kalır. Belediyenin imkanlarını, insanları dize getirmek, biat ettirmek için kullanmayı marifet zannedenler Yalova ya ihanet ediyor. Bir gün önce arayıp yüzüme geçmiş olsun deyip, bir gün sonra gazetelerden adam ol diyecek kadar değişik bir ruh hali içindeler. Hayırdır kime oynuyorsunuz? Bari benim sözlerimi tekrarlama, biraz yaratıcı ol. Katılım payını ödeme, kira ödeme, alacak takip dosyalarına, belediye ye tazminat doğacağını bile bile itiraz et. aylardır işgal ettiğiniz yerler için kira sözleşmesi davetimizi umursama, YASKİ’den bedava elektrik kullan, sonra da burası dağ başımı diye miyavla ! Ben başkanı olduğum kurumun menfaatlerini korumak zorundayım, ancak hiç bir hizmeti engelleme niyetinde olmadım. Hafta sonu olması sebebi ile güvenlik görevlisi olmadığı için belediyenin işgalci olduğu alana araç çektik. Ancak yakıt almaya gelen tüm araçlara izin verildi. Şu anda YASKİ’nin güvenlik görevlileri yakıt almak için gelen araçlara izin veriyorlar. Utanmadan şov yapmak için belediyenin araçlarına yalandan kuyruk yaptırıyorlar, bizi arayacak yüzleri olmadığı için valiyi, Ak Parti il başkanını arayıp beni şikayet ediyorlar. Amaçlarına ulaşamayınca da şımarık diyorlar. Kimin adam, kimin şımarık olduğunu Yalova halkı görüyor. Şımarın, şımarın, 10 ay daha şımarın”