Ertan Şener,10 günde tüm Yalova’yı gezdi..

0

CHP Yalova Milletvekili Adayı Ertan Şener, 24 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesinde müthiş bir tempoyla çalışıyor. Adaylıkların açıklanmasının hemen ardından çalışmalarına hız veren Şener, 10 gün gibi kısa bir sürede neredeyse Yalova’nın tüm köylerini ziyaret etti

CHP Yalova Milletvekili Adayı Ertan Şener, 24 Haziran seçimleri öncesinde adeta yorulmak bilmeden çalışmaya devam ediyor. Seçim çalışmalarını gündüz saatlerinde il ve ilçe merkezinde, akşam saatlerinde ise köylerde sürdüren Şener, şu ana kadar merkez ve 5 ilçeyle, neredeyse tüm köylerde seçmenle buluştu. Binlerce kişinin elini sıkarak Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ve CHP milletvekili adaylarına desteklerini isteyen Ertan Şener, ayrıca yeni ittifak yasası hakkında da seçmene bilgiler verdi.

Yalova’da Millet İttifakı’nın Cumhur İttifakı’nı geride bırakacağını ve yeni yasayla birlikte 3 milletvekilinden ikisini almayı garantilediklerini, üçüncüyü çıkarmak için de çalıştıklarını söyleyen Şener, önceki gece çalışmalarını Çınarcık ve köylerinde geçirdi. İftarını Koru Beldesi’ne bağlı Çalıca Köyü’nde yapan Şener, Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, Merkez İlçe Başkanı Tamer Sönmez, Çınarcık İlçe Başkanı Ali Zara ve partililerle birlikte köy sakinlerinden destek istedi. Muhtar Zülküf Kaya tarafından ağırlanan Şener ve ekibine vatandaşlar büyük ilgi gösterirken Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin mitinglerini izlediklerini, kalabalık ve coşku karşısında bir Yalovalı olarak gurur duyduklarını belirterek Yalovalılar’ın da kendi evlatlarına sahip çıkması gerektiğini söylediler.
Ertan Şener’in ikinci durağı ise Şenköy oldu. Muhtar Mehmet Uçar tarafından karşılanan Şener ve ekibi köylülerden olumlu tepki aldı. Birkaç seçimdir AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaşın “Şimdi gitsem Ziraat Bankası’na bana 50 lira kredi ver desem vermezler. Ama adam medyayı satın alacak milyon dolar kredi veriyorlar. Artık tamam, daha da bunlara oy vermem. Hele bir de kendi hemşehrim Cumhurbaşkanı adayı olmuş gider ona veririm” şeklindeki yorumu ise dikkat çekti.
İl Genel Meclis Üyeleri İlhami Başkan ve Taner Ozan’ın da yer aldığı ziyaretlerin son durağı Esenköy Beldesi oldu. Esenköy’de hafta sonunu geçiren tatilcilerin “Muharrem İnce, Yalova için büyük şans. Keşke Sayın İnce, bizim memleketli olsaydı. Yalova’nın kaderi değişecek” sözlerini dinleyen Şener, “Gerçekten doğru söylüyorsunuz. Bir kentin kaderi o kentten çıkan Cumhurbaşkanı, Başbakan ya da bakanlar sayesinde değişebiliyor. Geçmişte bunun örneklerini Isparta’da, Malatya’da, Rize’de, Kayseri’de gördük. Yalova’nın ve Türkiye’nin kaderi de Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı seçilmesiyle değişecek” diye konuştu.

Propaganda sürecinin kısa olması, Ramazan ayı gibi nedenlerle iki kat bir tempoyla çalıştıklarını kaydeden Şener, şöyle devam etti:

“Biz yıllardır seçim tempolarına alışığız. Ancak bu seçimde Cumhurbaşkanı Adayımızın Muharrem İnce olması ve sürecin Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle iki kat daha fazla çalışıyoruz. Seçime daha 3 hafta olmasına karşın neredeyse tüm Yalova’yı karış karış gezdik. Ancak yorulmadık, herkese ulaşmak istiyoruz”