Ertan Şener: Seçileceğime eminim

0

CHP Yalova Milletvekili Adayı Ertan Şener, partililerin ve vatandaşların kendisine olan ilgi, sevgi ve desteğin sürmesi halinde rahat bir şekilde milletvekili seçileceğini söyledi.

CHP Genel Merkezi tarafından listelerin belirlenmesinin ardından Yalova’dan aday gösterilen Ertan Şener, parti il binası önünde vatandaşlara hitap etti. İl Başkanı Bahar Doğan, Kadın Kolları İl Başkanı Meryem Ataç, Merkez İlçe Başkanı Tamer Sönmez, Çiftlikköy İlçe Başkanı Nedim Güler ve Altınova İlçe Başkanı Cemalettin Kılıç’ın da eşlik ettiği Ertan Şener, partide resmi adaylık sürecinin başladığını dile getirdi. Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesiyle birlikte çalışmalara hemen start verdiklerini belirten Ertan Şener, “Sayın İnce’nin adaylığı açıklanır açıklanmaz Yalova’da çalışmalara başladık. Her kesimden vatandaşlarımızla kucaklaştık ve cumhurbaşkanı adayımıza destek istedik. Bizim sahiplenmemiz gereken Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’dir. Bunun yanında partililerimizin ve vatandaşlarımızın verdiği destek ve güvenle milletvekilliği başvurusunda bulundum. Bugün itibariyle aday sıralamamız açıklandı. Partimizin yetkili organlarının verdiği karara saygı duyduk” dedi.

Aday sıralamalarının belli olmasıyla birlikte pek çok kişiden destek mesajları aldığını dile getiren Şener, şöyle devam etti:

“Tabii ki bizleri daha iyi konumda görmek isteyen vatandaşlarımız ve partililerimiz dün akşamdan bu yana desteklerini, sevgilerini gösterdi. Her zaman yanımda olduklarını iletti. Tüm arkadaşlarımıza itidalli olmalarını söyledik. Bunun yanında arkadaşlarımız bir imza kampanyası düzenleyerek genel merkezimize göndermişler. Ancak bunun kararını verecek olan genel merkezimizdir. Ben hiçbir zaman sıralamalara önem vermedim, partinin verdiği görevden kaçmadım. 2009 yılında partim bana görev verince çıktım, belediye başkan adayı oldum. 2014 yılı yerel seçimlerinde kazanmak için birleşmek gerektiğini söyleyip şu anda belediye başkanı olan Vefa Salman’a destek verdiğimi dile getirdim. Şimdi de siz değerli partililerimizin, vatandaşlarımızın destekleri, ilgileri sürdüğü müddetçe Yalova’da iki milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum. Bugüne kadar olan süreçte bana destek ve katkı veren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bu adaylık sürecinde de bu desteklerin devamıyla Yalova’yı TBMM’de en iyi şekilde temsil edeceğime eminim.