Ak Parti’de adaylar tanıtıldı..

0

24 Haziran genel seçimleri için çalışmalarına hız katan AK Parti Yalova İl Teşkilatı Yalova Kent Meyda’nında milletvekilleri aday tanıtımını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz gün AK Parti Genel Merkezi tarafından belirlenen adaylar Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol ve Hasan Özçelik, teşkilat ve halkın karşısına çıktılar.

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, 24 Haziran seçimlerinin Türkiye için dönüm noktası olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: “Adaylarımız, Yalova’nın bütün katmanlarını kucaklayacak kişilerden oluşuyor. Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle adaylarımız bu şekilde oluşmuştur. Biz de yeni adaylarımız ile birlikte teşkilatlarımızla ve halkımızla seçim öncesi çalışmalarımızı yapacağız. 24 Haziran seçimleri, Türkiye’nin gelecek 100 yıl içerisinde çok olumlu etkiler oluşturacak bir seçim olacaktır. Türkiye, bu zamana kadar yakaladığı kalkınma hızının katlayarak yoluna devam edecektir. Aziz milletimiz kendine yakışan davranışı 24 Haziran’da ortaya koyacaktır.”

‘ŞİMDİ YALOVA’NIN DA ŞAHLANIŞ DEVRİ’

Aday tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Yalova 1. Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Büyükgümüş, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını Yalovalılara ileterek bir konuşma gerçekleştirdi. Milletvekili Adayı Büyükgümüş, “Armutlu’dan Altınova’ya kadar uzanan, Marmara Denizi ve Samanlı Dağları arasındaki bu güzel şehir Türkiye’nin minyatürüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim Kentim” dediği Yalova, sadece ülkemizin en güzel şehri değil; aynı zamanda Türkiye’nin şehirlerini bir birine bağlayan bir kavşak noktası ve Avrupa kıtasının Asya’ya açılan kapısıdır. AK Parti, 16 yıl boyunca Türkiye’ye olduğu gibi Yalovamıza da çok büyük hizmetler yaptı. Bu hizmetleri burada tek tek sayacak olsak buna saatler yetmez. Ancak şimdi Cumhurbaşkanımızın ‘Şahlanış Devri’ olarak tarif ettiği yeni bir dönemin eşiğindeyiz. Kendileri bu yeni dönemde Yalovamızı TBMM’de temsil etme görevini çok değerli Kadın Kolları MKYK Üyemiz Meliha Akyol ve Hasan Özçelik ile birlikte bizlere tevdi ettiler. Allah bizleri Reisimize ve Milletimize mahçup etmesin. Bunun için hep birlikte gece demeden, gündüz demeden; köy demeden, kır demeden var gücümüzle çalışacağız. Sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Gönüller yapacağız; Milletimizin gönlündeki yerini büyütecek ve sağlamlaştıracağız” şeklinde konuştu.

‘BU ŞEHRİN EVLADIYIM’

Milletvekili Büyükgümüş, “Bu şehrin bir evladı olarak, taşıdığımız sorumluluğun da farkındayım. Cumhurbaşkanımız da Yalova’ya ayrı bir önem veriyor ve Yalova’ya kendisinin ayrı bir sevgisi var. Üniversite yıllarımda; Yalova’nın meselelerine vakıf olma ve bu meselelerin çözümüne yönelik çabalara katkıda bulunma fırsatım oldu. Şehrin gündeminden daha sonra da kopmadık. Özellikle gençler, kadınlar ve engelliler için olmak üzere geliştirdiğimiz çeşitli projelerde de bizzat görev alma şansım oldu. Şimdi inşallah bir faz değişikliğine gidiyoruz ve Yalovamızın AK Parti Hükümetleri döneminde aldığı hizmetleri; Bakanların Parlamento dışından atanacağı yeni dönemde de almaya devam etmesi için var gücümüzle çalışacağız. Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili olarak,Cumhurbaşkanımız ile yakın bir mesai arkadaşlığımız olacak. İnşallah bu yakın mesaimizin Yalova’ya olan katkılarını da hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

‘BİR OLURSAK VAR OLURUZ; GÜÇLÜ OLURUZ’

Aday tanıtım mitinginde AK Parti Milletvekili adayı Meliha Akyol da konuşma yaparak; AK Parti’yi diğer partilerden ayıran en önemli özelliğin; bir davaya inanmış insanlar topluluğu olarak kardeşliğe, birlik ve beraberliğe büyük önem vermesi olduğuna vurgu yaptı. Milletvekili Akyol; “Bir olursak var oluruz; güçlü oluruz. Bir birimize düşersek zayıflarız ve yok oluruz. Bu şuurla hareket etmek hepimizin ortak sorumluluğudur. İnşallah 15 Temmuz’da tanklara meydan okuyan Milletimizin kurduğu, Yenikapı Ruhunun vücut bulmasıyla ortaya çıkan Cumhur İttifakı ile Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Milletimize, Ümmetimize ve bütün İnsanlığa büyük hizmetler yapacağız. Cumhuriyetimizin 100 yılı olan 2023 Hedeflerimize emin adımlarla yürürken, 2053 ve 2071 hedeflerinin de alt yapısını oluşturacağız” dedi.

‘VARGÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ’

AK Parti Yalova Milletvekili Adayı Hasan Özçelik, “Yalovamıza hizmet için bu yola başkoyduk. Parti teşkilatımız ile birlikte vargücümüzle çalışacağız. Halkımızın gönlüne kalbine dokunacağız. Şüphesiz bu büyük ve kutlu bir yürüyüştür. Bu yürüyüşte bizleri yol arkadaşı yapan Allah’a hamd ediyorum. Hepinize yol arkadaşlarım olarak teşekkür ediyorum. Allah; yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.