Çiftlikköylü Esma Kickboksta’ta Türkiye üçüncüsü oldu..

0

Türkiye Okullararası Kick Boks Şampiyonası’nda rakiplerini dize getirerek Türkiye Üçüncüsü olan Çiftlikköylü Esma Nur Ayverdi, madalyasını Başkan Silpagar’la paylaştı. Spora ve sporcuya her zaman tam destek verdiklerini dile getiren Başkan Silpagar, küçük sporcuyu kutlayarak başarılarının devamını diledi. Silpagar, “Madalyasını bizimle paylaşan Esma kardeşimiz bizim gururumuz oldu. Başarılı sporcumuzun daha nice madalyalar kazanmasını diliyorum” dedi.

MADALYASINI BAŞKAN SİLPAGAR’LA PAYLAŞTI

Muğla Ortaca’da yapılan Okullararası Türkiye Küçük Kızlar Kick Boks Şampiyonası’nda GSD Vakfı Ortaokulu adına mücadele eden, aynı zamanda Çiftlikköy Belediyespor Kick Boks Takımı sporcusu olan 11 yaşındaki Esma Nur Ayverdi, Türkiye 3’üncüsü olarak madalya kürsüsüne çıktı.

Küçük Esma’nın gelecekte adından söz ettireceğini dile getiren Çiftlikköy Belediyespor Kick Boks Takımı Antrenörü Mustafa Güneri, “Çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Temmuz ayında Elazığ’da Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası’nda Esma ile birlikte belediyemizin kick boks takımı sporcuları da madalya için tatamiye çıkacaklar. İnşallah daha iyi derecelerle döneceğiz” diye konuştu.

Küçük Esma’nın babası Mahmut Ayverdi de, sporcu bir aile olduklarını söyleyerek, “Yıldızlar boksta Türkiye Şampiyonluğum var. Bizler sporu yaşam biçimi olarak benimsiyoruz. Esma da son derece yetenekli ve bunu daha da geliştirip nice başarılar elde etmesi için elimizden gelen desteği veriyoruz. Spora ve sporcuya her zaman destek veren Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar’a ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.