Avni Kurt, Çınarcık’ı 30 yıl ileriye taşıdık..

0

Çınarcık Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Çınarcık’ta Neler Oluyor? Yöneticiler Anlatıyor” başlıklı söyleşi programına katılan Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, yaptıkları çalışmalarla ilçeyi 30 yıl ileri taşıdıklarını söyledi.

“Çınarcık’ta Neler Oluyor? Yöneticiler Anlatıyor” adlı program Kaktüs Aile Çay Bahçesi’nde yapıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programın açılışını Çınarcık Kent Konseyi Genel Sekreteri Recep Çevik yaparak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Programda Kent Konseyi Başkanı Tuncay Okatan, Çınarcık Meslek Yüksekokulu Müdürü Bayram Karakurt, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Ragıp Tunç, Çınarcık Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Deniz Köken ve İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit kurumlarının çalışmaları ve yürüttükleri projeler hakkında bilgi verdi.

Programda söz alan Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Kent Konseyi’ne bu imkanı sunduğu için teşekkür etti. Yaklaşık bir buçuk ay önce Kent Konseyi Başkanlığı tarafından böyle bir proje fikrinin kendilerine iletildiğini ve hemen uygulamaya soktuklarını ifade eden Kurt, yenilenen su şebeke hattı ve yol çalışmalarıyla Çınarcık’ın 30 yıl ileriye taşındığını kaydetti. Kurt, programda yol çalışmalarının son hızla devam ettiğini, sorunlu sokak ve cadde kalmayacağını da vurguladı. Yaptıkları çalışmalarla Altın Karınca Belediyecilik Ödülü aldıklarını ifade eden Başkan Kurt, diğer projeler hakkında da vatandaşlara açıklamalarda bulundu