Başkan Öztabak’tan ‘İNCE’ tepkisi

0

Parti Yalova Milletvekilliği aday adayları için gerçekleştirilen temayül yoklaması hafta sonu Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Parti delegelerinin oy kullandığı temayül yoklamasında “Yalova’da kimi milletvekili adayı olarak görmek istiyorsunuz?” sorusuna cevaben 3 aday adayının isimleri kapalı zarf usulü şeklinde gizli oyla belirlendi. Temayül yoklamasına Ak Parti İstanbul milletvekili Nureddin Nebati’de iştirak etti.

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, “Gerçekleştiren temayül yoklamasında görev alan tüm dava arkadaşlarıma özverili gayretlerinden dolayı teşekkür eder partimize büyük teveccüh gösteren Milletvekili aday adaylarımıza başarılar dilerim. Biz hep birlikte büyük bir aileyiz. Her şey Türkiye için Her şey Yalova’mız için” dedi.

“HANGİ YÜZLE BU ÜLKEYİ YÖNETMEYE TALİPSİNİZ?”

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye tepkisin dile getiren Başkan Öztabak; “Yalova Belediye Başkanlığı seçimlerinde referans olduğun Vefa Salman belediyeyi borç batağına sürükleyip çalışan işçilerin maaşlarını bile ödeyememişken hangi yüzle çıkıp Yalova halkından tekrar oy istiyor ve ülkeyi yönetmeye talip oluyorsun. Tüm Yalova halkı İnce’nin gerçekleştirdiği mitingte belediye işçisi amcanın 3 aydır maaş alamadığı haykırışlarını gördü. CHP’li Yalova Belediyesi işçilerin mağduriyetleri bu kadar ortadayken ve Yalova’da taş üstüne taş koymamışken hangi yüzle bu ülkeyi yönetmeye talipsiniz?” dedi.

TEK HAKEM MİLLET

Başkan Öztabak, “Bir tarafta Cumhur İttifakı, bir tarafta çukur ittifakı. Cumhur İttifakı’nda kimler var? Milli ve yerli ne kadar unsur varsa orada. Milletten elini çeken, içinde halk olmasına rağmen halka dair içinde hiçbir şey olmayan bir siyasi parti CHP’nin seçim öncesi söylediklerine bir de şimdi söylediklerine bakın. Neler yapmışlar, bugüne kadar hangi icraatı yapmışlar. Milletin üzerinde daha büyük bir hakem yoktur. Tüm seçimlerde millet, AK Parti’yi yüz akıyla bulunması gereken makama taşımayı becerebildi. 24 Haziran’da da AK Parti’nin yeni bir tarih yazmak suretiyle Türkiye’nin gelecek yüzyılını şekillendireceği bir seçimi yaşayacağız” şeklinde konuştu.