Bahar Doğan; Korku dağları sarmış..

0

Yalova, tarihinin en görkemli, en kalabalık mitngiyle kendi bağrından yetşmiş evladına,
Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye sahip çıktı.

Öncelikle spontane bir şekilde gelişmesine,çok kısa sürede bir hazırlık yapılmasına karşın Cumhuriyet Meydanı’nı mahşer yerine çevirerek evladına desteklerini gösteren tüm Yalovalı hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Her ne kadar televizyon vermese de, gazeteler görmese de Yalova kent, sokaklarında büyüyen, caddelerinde gezen, içlerinden yetşmiş bir evladına desteğini sonuna kadar göstermiş, sayıları on binleri aşan kalabalık meydanlara sığmamıştr.
Halkımızın, hemşehrilerimizin Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye gösterdiği bu teveccüh anlaşılan iktdar partsinin İl Başkanı Yusu Ziya Öztabak’ı pek korkutmuş. Kendisi yenileceklerini anlamış olacak ki bir panikle Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’ye dil uzatma gafetne düşmüş.

Öncelikle Yusu Ziya Öztabak bilmelidir ki Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce,
kendisinin sıkleti değildir. Sayın Muharrem İnce’nin muhatabı partilerinin genel başkanı ve
cumhurbaşkanı adaylarıdır.
Ancak Öztabak’ın Cumartesi günü saat 15.00’ten sonraki ruh halini çok iyi anlayabiliyorum.
Sonlarının yaklaştğını il binasındaki makamından bile rahatlıkla görmüş, “Türkiye’ye güvence, Muharrem İnce” sloganlarını Yalova’nın her yerinden rahatlık duymuş olacak ki bir panik ve kıskançlık havası içinde kaleme sarılmış, Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’ye olan desteğe ve teveccühe eleştri getirme cüretinde bulunmuş.

5 seçimdir TBMM’ye göndermemek için binbir oyun, yalan ve siyasi manevra yaptkları ancak bir türlü başaramadıkları Sayın İnce’nin bu kez karşılarına CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı olarak çıkması, Yalova halkının da evladının yanında yer aldığını daha ilk günden göstermesi Yalova’daki AKP yöneticilerinin uykusunu kaçırmaktadır. Yusuf Ziya Öztabak, şimdiden Yalova’da CHP’nin ve Millet İttifakı’nın partilerini, Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin de partilerinin Cumhurbaşkanı başkan adayını geride bırakacağını anlamıştır. Kendisine tavsiyemiz muhatabı olduğu kişilerle ilgili konuşması ve şimdiden Ankara’daki genel merkezine seçim akşamı yapacağı mağlubiyet açıklamasını düşünmesidir. Bu, kendisinin siyasi ikbali için de önemlidir.
Sayın Cumhurbaşkanı adayımızın da söylediği gibi “Önce Allah’ın izni, sonra milletmizin iradesiyle” evladımızı, bir Yalovalı kardeşimizi Çankaya Köşkü’ne çıkaracağız. Bununla da kalmayıp daha önce yerel seçimlerde iki kez mağlup ettiğimiz AKP’yi bu kez 3-0’la yeneceğiz.