Öztabak’tan aday adaylığı süreci açıklaması

0

24 Haziran 2018 tarhinde yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimleri için adaylık süreci sona erdi.

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak Milletvekilliği aday adayı başvurusunun 52’ye ulaştığını, bunların 48 ‘i Yalova için aday adayı olurken , 4’ü ise diğer iller için başvurularını, Yalova Ak Parti İl başkanlığından yapıldığını ifade ederek adaylık sürecini değerlendirdi.

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak , “AK Parti’de milletvekilliği için aday adaylığı süreci 24 Nisan Salı günü başlamasının ardından başvuru sayısı 52’e ulaştı. Bu süre dün itibari sona erdi. dedi

Öztabak ; “Aday adaylarımız 24 Haziranda gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekilliği seçimleri gerekli başvurularını tamamlayıp milletine hizmet için hazır olduklarını beyan etmişlerdir. Bilindiği gibi partimizde aday belirlemek için bir çok kriter bulunmaktadır. Bu kriterlerden birisi de parti içi temayül yoklamasıdır. Aday adaylarımız için cumartesi günü temayül yoklaması yapılacaktır. Yapılacak temayül yoklaması için hazırlıklarımız tamamlanmış aday adaylarımız teşkilat ziyaretlerine devam etmektedir. Bundan sonra ise kamuoyu yoklaması yapılacak ve daha sonra ise Genel Başkanımızın öncülüğünde kurulacak komisyon tarafından nihai karar verilerek aday listeleri belirlenecektir” dedi

52 Milletvekili Aday Adayı Bize Güç Kazandırdı.

Seçimle ilgili hedeflerimiz tüm teşkilatımız ile aynı, yani 3 milletvekilliğinin 3’nüde Yalova’da almak. biz bu inanç ve gayret ile yolumuzu çizdik. Biz AK Parti teşkilatları olarak seçimlere her zaman hazırdık. Her an seçim olacakmış gibi çalışmalarımızı yapmaktaydık. Sadece bu süreçte biraz tempomuzu artıracağız. İlk hedefimiz öncelikle Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızı bu değişen sistemde ülkemizin başında başkan olarak görmektir. Daha sonra ise en yüksek oy oranı ile Yalova mızı temsil için 3 arkadaşımızı Ankara’ya TBMM’ye göndermektir” Bu heyecanı birbirleri ile kardeşçe yarışan 48 aday adayımız içinden Genel merkezimizin takdiri ve parti teşkilatımızın teveccühü doğrultusunda 3 kişi belirlendikten sonra çalışmalarımız iki kat fazla arttırarak tüm aday adaylarımızla tüm teşkilatımızla Yalova’da çalmadık kapı bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

CHP,SAADET PARTİSİ,İYİ PARTİ VE DEMOKRAT PARTİ İTTİFAKI SEÇMENİN GÖZÜNÜ AÇTI

“CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ile Demokrat Partinin ittifak kararı hakkında düşüncülerini belirten Öztabak ;”Bu inşaa başlamadan çöktü, halkımız her şeyin farkında, yani düşünebiliyor musunuz Saadet partisi ile Chp kol kola, demokrat ile kol kola, karşımızda kim varsa kol kola, bu ittifaklar ideolojik kavram karmaşası yaşadıklarının belirtisi değilse, büyük bir kumpasın, dış güçlerin ağzı ile kukla olduklarının resmi beyanıdır. Şüphesiz halkımız bu oyunu çok iyi görüyor, analiz ediyor, Türk milleti uyanıyor, benim milli görüşteki dostlarım bu oyuna gelmeyeceklerini bizzat gelip beyan ettiler, benim demokrat dostlarım demokrasiyi siz yaşıyorsunuz biz böyle değildik diyorlar. Chp herkes ile kol kola girsin onların seçmenleri de bu oyunun farkında , seçmen gözünü açtı ve bu çirkin planların parçası olmayacaklarını sosyal medya hesaplarından duyurmaya başladı. Bu ittifakın 24 haziranda duvara toslamalarına günler kaldı, hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz. “dedi.