Çiftlikköylü öğrencilerden otopark sorununa çözüm

0

TUBİTAK Bilim Fuarı kapsamında Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çevre sorununa çözüm üretmek adına dönme dolaplı katlı otopark sistemi geliştiren Şehit Abdulhamit Kaya Ortaokulu öğrencileri Ömer Akdemir ve Samet Albayrak, Okul Müdürleri Hasan Akpınar, Fen Bilimleri Öğretmeni Asiye Yıldız, okul aile birliği üyeleri ile birlikte Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı ziyaret ettiler.

Projeyi geliştiren ve maketini Başkan Silpagar’a yaptıkları sunum ile anlatan öğrenciler Çiftlikköy’ün dönme dolaplı katlı otapark sistemi ile bir ilki gerçekleştirmesini talep ettiler. Başkan Silpagar ise projeyi geliştiren öğrencileri tebrik ederek genç neslin misyon ve vizyon sahibi olduğunu ve şehirlerdeki bu tür sorunların çözümü için projeler gerçekleştirmelerini memnuniyetle karşıladığını dile getirip kendilerine teşekkür etti.

Okul Müdürü Hasan Akpınar; “ Dönme dolaplı katlı otopark projesi Türkiye’de daha öncede düşünülmüş fakat gerçekleştirilememiş bir proje. Özellikle yaşlılar ve kaldırımları kullanamayanları gören öğrencilerimiz bu projeyi geliştirip maketini yaptılar. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a projenin detaylarını anlattık. İlgi ve alakasından dolayı Başkan Silpagar’a teşekkür ederiz” dedi.

Çiftlikköy Abdulhamit Ortaokulu öğrencilerinden Zeynep Esranur Gönül, Rana Durmuş ve Zehra Fikir, Uluslararası Arapça yarışmalarında metin canlandırma ve şiir kategorilerinde birinci oldular. Öğrenciler bu başarılarını Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ile paylaştılar.