Yine Bahçeşehir,yine Türkiye Şampiyonluğu

0

27-29 Nisan 2018 tarihlerinde Adıyaman’da düzenlenen Orta Okullar (Yıldızlar) Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nda Yalova Bahçeşehir Koleji fırtınası esti.

Müsabakalara önce il elemelerini sonrada bölge elemelerini geçen toplam 25 erkek ve 25 kız okul takımı katıldı. Müsabakalarda Ekin Toprak, Özgün Göksal, Emir Sönmez ve Efe Hacıoğlu mücadele eden Yalova Bahçeşehir Koleji, grubunda karşılaştığı Kahramanmaraş ve Tekirdağ temsilcilerini 3-0 yenerek ana tabloya kaldı. Ana tabloda sırasıyla, Ankara ODTÜ Kolejini, Kayseri Sadiye Nuhoğlu Orta okulunu, Istanbul Özel Medeniyet Kolejini ve finalde de Ankara Şehitlik Ortaokulunu yenerek Türkiye Şampiyonu oldu.

Müsabakalar sonunda değerlendirmede bulunan Yalova Bahçeşehir Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Acar,” Müsabakalarda üstün bir performans gösteren öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ön elemeler ile birlikte bin okulun üzerinde okulun yarıştığı müsabakalarda öğrencilerimiz geçen yıl olduğu gibi bu sene de Türkiye Şampiyonu oldular hepsini tek tek kutluyorum. Liseler kategorisinde Dünya derecesi yapan lisemizde ki öğrencilerimizin devamında ortaokullarda da bu şampiyonluğun gelmesi altyapımızın da ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha göstermiştir. Yalova Bahçeşehir Koleji olarak öğrencilerimizi sadece akademik olarak değil, sosyal ve kültürel olarak da her zaman destekliyoruz.”dedi