CHP İl Başkan Vekili Bahar Doğan,1 Mayıs emek ve işçi bayramı…

0

CHP İl Başkan Vekili Bahar Doğan,1 Mayıs Emek ve işçi bayramı sebebiyle bir açıklama yaptı;

Ülkemiz 22 aydır Olağanüstü Hal (OHAL) rejimi ile yönetilmektedir.Ülkemiz demokrasiden , özgürlüklerden ve insan haklarından hızla uzaklaşırken , bir yandan da hak arama üzerinde türlü engeller konulmaktadır; diyen CHP Yalova İl Başkan Vekili Bahar Doğan açıklamasını şu sözlerle sürdürdü “ Terörle mücadele etme bahanesiyle ilan edilen, ancak kendinden olmayanlarla mücadale etme aracı haline dönüştürülen ,hakkını ,hukukunu arayanlara karşı bir baskı aracı olarak kullanılan OHAL Rejimi ile yaşamımızın her alanını kotrol etmeye çalışmaktadırlar. İktidar yetkilileri “OHAL’i biz iş dünyamız daha rahat çalışsın diye yapıyoruz. Grev tehdidi olan yere biz OHAL’den istifade ederek anında müdahale ediyoruz” diyerek emekçilerin hak arama mücadesini engellemekle kimlerden yana taraf olduğunu açıkça itiraf etmektedirler.

OHAL süresince 6 hak arama grevi bakanlar kurulu kararıyla ertelenmiş, sendikal örgütlenme özgürlüğü ülkemiz tarihide görülmemiş boyutta baskı altına alınmıştır. 24 Haziran Seçimlerinin başladığı bu süreçte yaklaşan 1 Mayıs Emek Bayramı ile Ülkemizin dört bir yanında emekçilerimizin seslendirecekleri hak ve talepler daha büyük bir önem kazanacaktır.” Diyen CHP İl Başkan Vekili Bahar Doğan basın açıklamasını şu sözlerle bitirdi.

“ İş, Ekmek ve Özgürlüğün simgesi olan İşçi ve Emekçinin Bayramı 1 Mayıs ın ülkemizde ve dünyamızda huzur içinde kutlamasını diliyoruz. Tüm emeği ile çalışanların 1 Mayıs Emek ve İşçi Bayramı kutlu olsun dileklerimizi iletiyoruz.” Dedi.