Yalova’da tatil yap biraz..

0

Muharrem İnce’nin Ekmeleddin İhsanoğlu’nu eleştirmesi üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sert yanıt verdi.

Ekmeleddin Bey MHP’nin milletvekilidir. Muharrem İnce ağzından çıkanı duyacak ve ona göre konuşacak. Benim milletvekili olarak kabul ettiğim, partimde bulunan bir şahsa dil uzatamaz.”

Seçimlerin 24 Haziran Pazar gününe alınması sonrası Türkiye siyasetinde tansiyon yükseldi. CHP’li Muharrem İnce’ye yaptığı açıklamalardan dolayı MHP Lideri Devlet Bahçeli’den yanıt gecikmedi. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin, bir önceki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı aday olarak gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu’na yönelik yaptığı açıklamalara Bahçeli, sert yanıt verdi. MHP Lideri Devlet Bahçeli, gazetecilere gündemdeki konularla ilgili değerlendirmeler yaptı ve bir önceki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu eleştiren, adı CHP’nin Cumhurbaşkanı adayları arasında geçen Yalova Milletvekili Muharrem İnce’ye yüklendi.

‘Yalova’da tatil yapsın’..

Muharrem İnce’nin açıklamalarına sert yanıt veren Bahçeli, şu şekilde konuştu: “Ekmeleddin Bey MHP’nin milletvekilidir. Muharrem İnce ağzından çıkanı duyacak ve ona göre konuşacak. Benim milletvekili olarak kabul ettiğim, partimde bulunan bir şahsa dil uzatamaz. Biz herhangi bir şekilde kendisine dil uzatıyor muyuz? Gitsin Yalova’da tatil yapsın biraz.”