Çiftlikköy’de genç bayanlardan fidan dikimi etkinliği

0

Çiftlikköy’de düzenlenen fidan dikimi etkinliği ile Bayraktepe mevkiindeki ağaçlandırma alanına 54 adet çam fidanı dikildi. Çiftlikköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile ilçede faaliyet gösteren Kaliteli Prestij İletişim Bilişim Ltd. Şirketi’nin bayan çalışanları tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, ağaçlandırma alanına 18 adet fıstık çamı ve 36 adet sedir fidanı olmak üzere toplam 54 çam fidanı dikildi. Çiftlikköy Belediyesi tarafından sağlanan fidanları, şirketin bayanları el birliğiyle toprağa yerleştirerek can suyunu verdiler.

“BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Kaliteli Prestij İletişim Bilişim Ltd. Şirketi’nin Supervizor’ü Burcu Ergün, sosyal sorumluluk projesi kapsamında böyle bir etkinlik yapmak istediklerini belirterek, “Doğanın korunması ve gelecek nesillere yeşil bir doğa bırakılmasını sağlamak, buna katkı vermek amacıyla böyle bir etkinliğe adım attık. Hepimiz burada bulunmaktan çok mutluyuz. Bizlere destek veren Çiftlikköy Belediyemize ve Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar ile bizlerle alakadar olan belediye personeline olumlu yaklaşımlarından dolayı müteşekkiriz” diye konuştu.

SİLPAGAR, “FİDANLAR YARINLARIMIZ İÇİN UMUT OLACAK”

Yeşilin korunmasına her zaman önem verdiklerini dile getiren Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ise “Bize sosyal proje adı altında kendilerinden gelen bir fidan dikimi etkinliği talebi vardı. Böyle vatandaşların veya kurumsal firmaların ya da sivil toplum kuruluşlarının emek verdiği sosyal etkinlikleri her zaman destekliyoruz. Bize göre Çiftlikköy için taş üstüne taş koyan, emek veren kim varsa değerlidir, kıymetlidir. Etkinlik için gerekli olan fidanları belediyemiz karşıladı. Bu gibi etkinliklerle dikilen fidanlar yarınlarımız için umut olacak, bu fidanları dikenler gelecekte kendi çocuklarına, kardeşlerine bu anıları anlatarak doğayı koruma bilincinin oluşmasına katkı verecek. Etkinliğe katılan tüm kardeşlerimizi kutluyorum” diye konuştu.