YTSO Başkanı Becan,Meclis Başkanı Bağatar oldu..

0

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası seçimler neticesinde belirlenen 34 kişilik meclis üyeleri arasında yapılan seçimlerde 2. kez Tahsin Becan ve ekibi kazandı. Bugün ilk yapılan ilk toplantıda Tahsin Becan ve Muhammet Sarıoğlu ekipleri ile seçimlere katıldı.

Yapılan oylamada Tahsin Becan 18 oy alırken Muhammet Sarıoğlu 16 oy aldı. 34 üyenin katılımı ile gerçekleşen toplantıda YTSO Başkanı ve YTSO Meclis Başkanı ile 9 kişilik yönetim kurulu seçildi.

Türkiye Odalar Birliği Genel Kurul Delege seçimlerinde çıkan oylar eşit çıkınca kura çekildi. Çekilen kurada İhsan Yılmaz TOBB Delegesi oldu.

Buna göre Tahsin Becan Başkanlığındaki yönetim Kurulu üyeliklerine;

YÖNETİM KURULU BAŞKANI: Tahsin Becan, Kenan Engin, Hakan Gencer, Sabahattin Çetin, Özkan Şenel, Özgür Çavuşoğlu, Kazım Demirtaş veAdem Gülsüm.

YEDEK ÜYELER: Sebahattin Yıldız, Güney Kartal, Ebubekir Yılmaz, Birol Yalçınkaya, Mustafa Baltacı, Ertuğrul Evci, M.Anıl Dinçer ve Erdem Doğancı.

DİSİPLİN KURULU: Tufan Bilgiç, Seyfettin Bingül, Aşkın Körükçü, Yalçın Oral, Halil Aşkın, Ümit Gezer.

RKİYE ODALAR BİRLİĞİ GENEL KURUL DELEGESİ: Tahsin Becan, Abubekir Yılmaz, Birol Yalçınkaya, Güney Kartal, Cemil Demiryürek ve İhsan Yılmaz.

MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİ: Beyaz listeden Rezan Dikici, Mavi listeden ise Muğlim Bağatar aday oldu. Oylama sonucu 17 oy alan Bağatar yeni Meclis Başkanı seçildi. Dikici ise 16 oyda kaldı.

Seçim sonrası kısa bir konuşma yapan yeniden başkan seçilen Tahsin Becan,” İyisi ile kötüsü ile bir seçimi yaptık. Bu yarışın kazananı kaybedeni yok. Hep beraberiz. Yalova’ya hizmete devam edeceğiz aramızda eski yeni görev almış arkadaşlarımız var.

34 meclis üyesi arkadaşımız Yeni gelip bayrağı devralanlar var. Muğlim Bey de meclis başkanı seçildi. Hep beraber, kimseyi dışlamadan yolumuza devam edeceğiz.. Her şeye teşekkür ederim” dedi.