Ertan Şener,Şehit aileleri bizim de ailemiz..

0

CHP Yalova İl Başkanı Ertan Şener 14 Nisan Şehitler Haftası  nedeniyle  bir basın açıklaması yayınladı.

Şehitlerimiz ülkemiz için canlarını gözlerini dahi kırpmadan feda eden isimsiz kahramanlarımızdır. Bugün sınırlarımızda ve sınırlarımız ötesinde kahraman Mehmetçiklerimiz büyük fedakarlıklar göstererek canları pahasına vatan topraklarımızı koruyup savunuyorlar.

Onlar sayesinde güven içinde bizler yaşamlarımızı devam ettiriyoruz. Dün nasıl dedelerimiz bu vatan topraklarını emperyalist güçlerden koruyup işgalcileri ülkemizden kovdular ise , bugün de ülkemizi Orta Doğu coğrafyası içinde yaşatılan kargaşa ortamıyla birlikte ülkemizi  bölme ve parçalama amacıyla kargaşa içerisine çekmeye çalışan yine aynı kişilerdir. Oyun içinde oyun oynamayı ,bölgeleri birbirleriyle kapıştırmayı çok iyi beceriyorlar. Böylesi bir oyunun içine çekilmemizi, çıkılması güç alanlara yayılmayı kimse istemez. Hele hele kınalı kuzularımızın kaybı bizleri daha fazlasıyla derinden yaralar.Anaların yüreği parçalanır,babaların içi kan ağlar,eşler donuklaşır ve yavrular ise ne olduğunu bile anlayamadan sadece al bayrağa sarılı sandukaya bakar. Şehitler bizimdir. Onları kalbimizde yaşatmak en temel görevimizdir. Onlar ülkemizin ortak değeridir. O görüşten,bu görüşten,o bölgeden,bu bölgeden diye onları ayıramayız.  Bu vatanın her karış toprağında yaşayan  şehit anneleri her birimizin annesi,şehit aileleri her birimizin de ailesidir.

Son olarak aziz şehitlerimizi  bir kez daha rahmetle anarken, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm cephelerde yanında İstiklal Mücadelesine yön vermiş arkadaşlarına, gazilik beratını alıp sonrası ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyorum. Yaşayan tüm Gazilerimize de sağlık dolu güzel günler diliyor, ellerinden öpüyorum.