Aslan Yalova, Onurlu Yalova..Sonuç ortada!

0

Yalova Belediyesi 2017 yılına ait Faaliyet Raporu hazırlandı.

Vatandaş ‘MERAK’ ediyor….Ne dir Bu reklam MERAKI?

Yalova Belediyesi,Başkan Salman’ın göreve başlamasının ardından adeta tanıtım-reklam-promosyon konularında çığır açtı.Uçuk rakamlara yaptırdığı çikolata ve ‘baskı’ ‘afiş’ ‘branda”kitap’ işleri ardından neredeyse profesyonel reklam ajansı gibi çalışmaları dikkatlerden kaçmadı.Aynı tarzda hazırlanan kuşe kağıda basılmış ‘cıncık’ gibi faaliyet raporu kitapçığının içinde ki rakamlar ise uykuları kaçıracak cinsten.

Ancak CHP’li Vefa Salman’ın en çok güvendiği isimlerin başında gelen Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel’in adını bir çok meclis oturumunda ‘FİKRİ ABİ’ şeklinde zikretmesi de ister istemez siyasi kamuoyununda kulaklarında çınlıyor.

2017 Faaliyet Raporunun içerisinde dikkat çeken konulardan biri yine Başkan Salman’ın özel istek ve çaba ile Kıbrıs’tan transfer ettiği yeğeni Özlem Salyan‘ın başında bulunduğu ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ..

Her dönem tuhaf ihaleler,uçuk rakamlar ve bütçeyi hoyratça kullanması ile gündeme gelen Yeğen Müdüre yine öyle harcamalar yapmış ki inanılır gibi değil.Yalova Belediyesine için yapılan ve 1 Nolu dergi ihalesinde aynı yeğen Dergi işini bir firmaya vermiş,bastırtmış,dağıttırmış ve ardından ihale yapmaya çalışmıştı.

Yalova Belediyesi’ni nerdeyse AİLE PANSİYONU gibi yöneten Salmanlar öyle bonkör davranmışlar ki inanılır  gibi değil.

Belediye seçimleri’nin ardından Belediye’de ki sevk ve idare işini tamamen eline alan Halit Güleç ise önceleri Özel Kalem Müdürü Özlem Salan’la anlaşamazken o dönem Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Acar’ın ayağının kaydırılmasında önemli rol üstlenip ardından Belediye içerisinde ortak hareket ettikleri yönünde gelişmeler yaşanmıştı.

YEĞEN MÜDÜRE’NİN BÜTÇESİ 8.453.000.-TL

Müdüre Özlem Salman’ın yönettiği bütçe eski para ile 8.5 Trilyon.Bu bütçenin neredeyse %95 ini kullanan Özel Kalem Müdüresi toplam 7.995.635.-TL lik kısmını harcayarak rekora imza atmış.

Lüks kitapçıkta bize bu harcamalar şu şekilde anlatılmış..

Başkan Vefa Salman’ın Şeffaf Oda adını verip HALK GÜNÜ diyerek vatandaşları sınıflandırmaya çalıştığı buluşmalar da paralar harcanmış.Düğün,nikah,açılış ve cenaze törenlerine katılımlarda da bu bonkörlük devam etmiş.

Kamu kurum ve kuruluşlarına 137 ziyaret,şeffaf oda hariç 128 kişi randevu alarak başkanı ziyaret etmiş..

Kamu ve STK davetleri  65 

Düğün 187

Sünnet 28

Nikah 36

Muhtelif açılışlar 56

Eğitim Kült.48

Cenaze 42 gibi rakamlarla harcanan paralara açıklamalar getirilmiş.Ev ziyaretlerinde yenilen KIR PİDELİ fotoğraflar ise ayrıca eklenmiş rapora.

YEREL BASINA İSE ‘AJANDA’

Gazeteci kimliğini her fırsatta öne çıkaran ancak hakkında olumsuz haber yazan gazetecilere de ‘ilginç fikirleri’ ile bilinen Başkan ve Müdüre Salman’lar harcadıkları trilyonlarca para için içerisinde ‘kum zerresi’ kadar yer tutmayacak bir miktar için 10 OCAK Çalışan Gazeteciler Günü sebebiye Ajanda dağıttıklarını ise övünerek yazarak fotoğrafını ekletmiş.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA,AVUKATLARA,EBELER, ECZACILARA KAKTÜS!!

Özel günlerde sağlık çalışanları,ebeler,eczacılar ve avukatları ziyaret ederek kaktüs dağıttıklarını da resmi 2017 Faaliyet Raporuna yazmayı ihmal etmemişler.

Yunanistan’a kaç ton KENT REHBERİ gitti?

Özel Kalem Müdürü Özlem Sallan’ın Yunanistan’da yapılan Turizm Fuar’ı ve diğer fuarlara dağıtılmak için yüksek meblağlarda ‘kitapçık-broşür ve kent rehberi yaptırdığı da gelen bilgiler arasında.Yunanistan’da yapılan turizm fuarına ise Tonalarca kent rehberi ve broşür götürdüğü de iddia ediliyor.Bu iddialara karşı ise Gazetemiz Editörü Çağatay Köse uçak firması ile irtibata geçerek Müdüre Özlem Salman ve ekibinin fuara gittikleri gün ne kadar kilogramlık kargo ile uçtuklarını sordu.Yalova Kamuoyu ile paylaşılmak üzere cevap resmi kanaldan bekleniyor.

Ve 1 yıl içerisinde 8.5 Trilyonluk bütçenin nasıl ve nerelere harcandığının resmi kitapçığının sadece Özel Kalem Müdürlüğüne ait olan kısmı.Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü’de aynı bonkör Müdürlüklerden 7.796.000.-TL bütçesinin %89 luk kısmını yani 6.916.696.-TL harcamış.

İnsan hayatının önemini her fırsatta dile getiren ve Dörtyol’da ki ağaçları bu sebeple kestiğini gururla açıklayan Salman maalesef İtfaiye Müdürlüğüne bu kadar yatırım yapmamış.İtfaiye Müdürlüğünün bütçesi 6.909.000.-TL ve bu rakamın çoğu personel vs giderleri!

 

Basın yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün bütçesi 2.304.000.- sadece personel giderlerini oluşturabilecek müdürlüğünün Halkla İlişki içerisine girebilecek bütçesi yok iken bu birimin yapması gereken her konu yine Özlem Salman Müdürenin elinde..

KUL HAKKI YEMEYECEĞİZ diyerek gelen Salman’ın seçimlere 1 yıl kala hiç bir vaadini yerine getirememiş olması da CILIZ muhalefet ile neredeyse görmezden geliniyor.

Yalovalı seçmenin başarısız olarak gördüğü Vefa Salman’ı inatla ve her türlü genel merkez gücünü kullanarak getiren CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve muhalefet görevini yerine getirmediğini düşündüğü Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel’e tepkili oldukları ise çok net şekilde Yalova’da hissediliyor.Yalova Belediye Başkan’ı Vefa Salman’ın ise FİKRİ ABİ ile görüstüm söylemleri Ak Partili Meclis üyelerini ise Meclis çoğunluğunda zora sokuyor.

HABER-YORUM

Çağatay KÖSE