Saadet Partisi Yalova Merkez İlçe Başkanlığı Mart Ayı Divanını Gerçekleştirdi.

0

Saadet Partisi Yalova Merkez İlçe Başkanlığı binasında ilçe divanı 23 Mart Cuma günü  gerçekleştirildi.

Mahalle Başkanları başta olmak üzere, ilçe teşkilat kademesinin her alanından katılım sağlanan divan toplantısında konuşmasını yapan İlçe Başkanı Mehmet Mete; “Biz seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz. Biz mantar zihniyetli değiliz, biz çınar ağacıyız.” Sözlerini sıkça tekrar etti.

İlçe Başkanı Mete; “Önümüzde çok önemli iki seçim bulunuyor. “Belediye ve Başkanlık” seçimleri bizim için çok kritik bir süreci ifade ediyor. Milletimizin her hal ve tavrından artık saadet belediye ve iktidarına ihtiyacı olduğunu anlıyoruz. Özellikle belediyede Yalova’mızı böyle çarpık bir kentleşmenin ve ekonomik açıdan yüceltememenin içine sokulması çok vahim bir sonucu getirmektedir. Önümüzde ki seçimlerde Saadet Partimizin yükselişini aşk, azim ve gayretle gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Konuşmasının devamında; “Ülkemiz, istediğimiz ve düşlediğimiz bir konumda değil. Ekonomik, sosyal, ahlaki ve daha birçok konu açısından neredeyse 3. sınıf ülkeler konumuna geldik.” diyen Mete, Şeker fabrikaları içinde şunları dile getirdi:

“Özel sektörde fabrikalar daha iyi çalışırmış! Pancar üretimi artarmış! Şeker fiyatları ucuzlarmış!” Bunların hepsi milletin gözünü boyamak için ortaya atılan gerçekdışı ibarelerdir.

Her şeyi bir tarafa bırakalım ABD merkezli Cargill, “şeker fabrikalarınızı özelleştirin” diyorsa durup bir düşünmemiz gerekmiyor mu? Elin Amerikalısı ısrarla niye fabrikalarımızın satılmasını istiyor?

Buradaki tezgâhı görebilmemiz için illaki bir şeyleri yaşayıp sonra da “Yav kusura bakmayın bunda da yanılmışız” dememiz mi gerekiyor?”