YTSO Kadın Girişimciler Kurulu İlk’leri ve En’leri Ödüllendirdi

0

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Kadın Girişimciler Kurulu, kendi alanlarında yaptıkları çalışmalarla Yalova’nın ‘İlk’ ve ‘En İyisi’ olan kadınları ödüllendirdi. Düzenlenen ödül gecesinde Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner ödüle layık görüldü.

YTSO Kadın Girişimciler Kurulu, Yalova’da alanında ilkleri yaşatan lider kadınları ödüllendirdi. Uygulama Oteli’nde düzenlenen ve gerçekleşen yemekli programa; Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, YTSO Meclis Başkanı Cemil Demiryürek, İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Karakoyun, Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güler Bilen Alkan, kadın girişimciler kurulu üyeleri ile ödül almaya hak kazanan kadınlar katıldı.

Yalova’nın İlk Kadın Başkan Yardımcısı

Programda önder kadınlara ödülleri takdim edildi. Gecede Yalova’nın İlk Kadın Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner’e ödülünü İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Karakoyun takdim etti. Güner, “Ben insana insan gibi yaklaşıyorum. Böyle bir gururun paylaşılmasından büyük mutluluk duyuyorum. Bu güzel düşünceden dolayı sizleri kutluyorum. Ben Yalova’da 36 yıl ve 1 yıl da Giresun’da olmak üzere toplam 37 yıl öğretmenlik yaptım. Şimdi de belediye başkan yardımcılığı görevimi layığıyla sürdürüyorum” dedi.

Gecede Yalova’nın ilk kadın muhtarı Nedime Er’e, Yalova’nın ilk kadın gazete sahibi, Yalova Hayat Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi olan Süheyla Gözdereliler’e, YTSO Yönetiminde İlk Kadın Meclis Başkan Yardımcısı ve ilk kadın TOBB Kadın Delegesi olmasından dolayı Rezan Dikici’ye, Yalova’nın ilk kadın kooperatif başkanı olması nedeniyle Neşe Yılmam’a, YTSO Meclis Yönetimi’ne giren ilk kadın üyelerden ve ilk kadın lastik bayii olması nedeniyle Oya Akbulut’a, Yalova’nın ilk kadın rektörü olması nedeniyle Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güler Bilen Alkan’a ödülleri takdim edildi.

Başkan Karakoyun, simitçilik gibi zor bir sektörde çalışarak örnek bir girişimcilik örneği sergilemesi nedeniyle Kadın Simitçi Feride Doğru’nun da ödüle layık görüldüğünü dile getirdi.

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz’ı da ödüle layık gördüklerini söyleyen Karakoyun, “Sayın Valimiz de yoğun programından dolayı programımıza katılamadı. Kendisi Yalova’mızın 2. Kadın valisi ancak valilik görevine ilk defa Yalova’da başladığı için ve Türkiye’nin en genç valisi olduğu için kendilerini ödüle layık görmüştük. Kendisine ödülünü takdim edeceğiz” dedi.

YTSO Başkanı Tahsin Becan, Yalova’nın gelişmesine ve kadın girişimciliğin artmasına yönelik yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı Başkan Zuhal Karakoyun’a da plaket takdim etti. Program günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.