Gençlik Merkezleri arası kültür ve sanat yarışmaları il birincileri belirlendi

0

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kültür ve Sanat Yarışmaları adı altında düzenlenen Gençler Arası Bilgi” yarışması Yalova Gençlik Merkezi tarafından Raif Dinçkök Kültür Merkezinde yapıldı. 14-17 ve 18-25 yaş aralığındaki gençlerin katıldığı 2 Kategoride düzenlendi. Yapılan yarışmada gençlere, Genel Kültür,Tarih ,Edebiyat,Coğrafya,Vatandaşlık,Güncel Konular,Görsel Sanatlar,Müzik,Sayısal Mantık, Spor Kültürü konularından seçmeli sorular yöneltildi. Kendilerine yöneltilen sorulara doğru cevap vermek için gençler kıyasıya yarıştı.

Bilgi yarışmasında 14-17 yaş grubunda Fen Lise’sinden katılan “Fen’li Sesi” isimli gurup birinci oldu. 18-25 yaş grubunda ise Çiftlikköy Mustafa Kemal Anadolu Lisesinden katılan “Diriliş” isimli gurup birinci oldu.

Daha önce il birincileri belli olan şiir yarışmalarındaki gençlerimizin şiirleri okuduğu, ses yarışmasında birincilerin şarkılarını seslendirdiği programımız sonunda bütün birinci olan gençlerimize ödül töreni düzenlendi.

Yarışmalar sonunda birinci olan gruplara hediyeleri Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım ÖZGÜR, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar DEMİREL , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin KAPLAN , İl Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN ,Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Yalova İl Müdürü Mehmet KALYON, tarafından verildi. Grup birincisi olan gençler 23 Nisan’da İstanbul’da düzenlenecek olan bölge yarışmasında Yalova’yı temsil edecek.

Yalova Gençlik Merkezi Müdürü Celal KAHVECİ, Bakanlığımız tarafından düzenlenen Bilgi Yarışmaları sayesinde kültür ve sanat konusunda potansiyel yeteneklere sahip olan gençlere bu yeteneklerini sergileme şansı sunuluyor ve bu yarışmalarda Kültürel Değerlerimize ağırlık verildiği için gençlerimiz Kültürümüzü araştırarak ve sergileyerek Kültürümüzü benimsemektedirler. Bakanlığımızın Gençlerimiz için uygulamış olduğu bu projeler sayesinde genç kardeşlerimiz sosyal ve kültürel anlamda kendilerini geliştirme ve gerçekleştirme fırsatı bulmaktadırlar. Bu yarışmaya katılan tüm gençlerimize ve yarışmaların organizasyonunda emeği geçen Gençlik Liderlerime teşekkür ediyorum. Derece alan ve Bölge finallerinde Yalova ilimizi temsil edecek olan genç kardeşlerime başarılar dilerim dedi.