Muharrem İnce;Tıp Bayramını kutluyorum..

0

Nitelikli sağlık hizmeti devletin asli görevidir. Ancak tüm diğer alanlarda olduğu gibi sağlık alanında da sayısız sorun yaşıyoruz.

Ülkemizde bu sorunlar nedeniyle 14 Mart Tıp Bayramı olarak kutlanmak yerine sağlık alanında yaşadığımız sorunların konuşulduğu, sağlık çalışanlarımızın sorunlarının öne çıkarıldığı bir gün haline geldi.

Doktorlarımızın kısa sürede hasta bakmaya zorlandığı, hastalarına yeterli süre ayıramadıkları, nitelikli sağlık hizmeti verilemeyen bir sağlık politikası geliştirildi.

Nitelikli ve parasız sağlık hizmetinden daha ziyade hasta garantisi verilen hastanelerin, binaların öne çıkarıldığı, sağlıkta dönüşüm adı altında sağlık çalışanlarına yönelik haksızlığın, şiddetin konuşulduğu bir dönemdeyiz.

Sağlık çalışanlarımız bizim en çaresiz zamanlarımızda çarenin adresidir. O nedenle onların sorunlarına çare olmak herkesin sorumluluğudur.

Sağlık çalışanlarımız onca sorunlarına rağmen insanı yaşatmak, acısını azaltmak, daha sağlıklı bir yaşam sunmak için çalışmaktadır.

Sağlık çalışanlarının çalışma şartlarının iyileştirildiği, kendilerine yönelen şiddetin cezalarının caydırıcı hale getirildiği bir Türkiye umuduyla tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.