Turnuva öncesi Jülide Güneri ziyaret ettiler..

0

Bilim Kahramanları Derneği’nin 80 ülkede gerçekleştirilen First LEGO League (FLL) etkinliğinin İstanbul turnuvasında büyük başarı göstererek şampiyon olan Doğa Koleji Yalova Kampüsü Lego – Robotik takımı Team Hydra’nın öğrencileri ve öğretmenleri Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner’in konuğu oldu.

Gerçekleştirilen ziyarette öğrenciler, Başkan Yardımcısı Güner’e şampiyon oldukları turnuvada ‘İçmiyorsan Doğaya Geri Ver’ isimli projeleri hakkında bilgiler verdiler. Projede; kapalı şişeler içerisinde kalan artık suların doğaya dönememesi nedeniyle su döngüsüne katılmadığını vurgulayan öğrenciler, toplumsal bilinç uyandırmaya dikkat çektiler. Doğaya dönemeyen bu suların yapılan araştırmalara göre ülke başına 10-20 milyon ton olduğunun öngörüldüğünü belirten öğrenciler, dünya geneline bakıldığında su döngüsüne katılamayan bu suların miktarının birkaç ülkenin yıllık su ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde olduğunu söylediler.

Ayrıca ziyarette konuşan Yalova Doğa Koleji Anaokulu Müdürü Nergis Özören, 10-11 Mart tarihleri arasında İzmir’de yapılacak olan Ulusal Turnuvaya gitmeye hak kazandıklarını belirterek kenti en iyi şekilde temsil edeceklerini de dile getirdi.

Doğa Koleji’nin öğretmen ve öğrencilerinin çok önemli bir konuya değindiklerini belirten Başkan Yardımcısı Güner, “Öğretmen ve özellikle geleceğimizin parlak beyinleri olan öğrencilerimiz, dünyadaki tüm canlılar için yaşamsal öneme sahip olan ‘su’ hakkında oldukça önemli bir konuyu gündeme taşımışlar. Pet şişeler içerisinde kalan suların doğaya karışamamasının önemi, özellikle dünya geneline bakıldığında daha çabuk göze çarpıyor. Öğrencilerimizin de bu konu hakkında düşünerek toplumsal bilinç uyandırmaya çalışması bizleri çok memnun etti. Yalova Doğa Koleji idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, 10-11 Mart 2018’de İzmir’de yapılacak olan Ulusal Turnuvada başarılar diliyorum” dedi.