Çiftlikköy’de Milli Kültür Sergisi Düzenlendi

0

Çiftlikköy 75. Yıl Namık Kemal Ortaokulu öğrencileri milli kültürü öğrenmek ve yaşatmak adına okulun konferans salonunda etkinlik tertip ettiler. Ülkenin dört bir yanından kültürümüzü yansıtan birçok materyalin bulunduğu sergi düzenleyen çocuklar daha sonra gölge oyunu ile Hacivat Karagözü sahnelediler. Öğrenciler hep birlikte İstiklal marşının tamamını coşkulu bir şekilde okudular. Ney dinletisinin ardından saz ve kemençe eşliğinde öğrenciler doyasıya eğlendiler.

Programın açılış konuşmasını yapan Çiftlikköy 75. Yıl Namık Kemal Ortaokulu Müdürü Alkan Çelik, “Türkçe dersi kapsamında, tüm sınıflarda milli kültürümüzü çocuklara aktarmak adına böyle bir etkinlik düzenledik. Bizim sergimizin farkı canlı olmasıdır. Sergimizi öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ortak hareket ederek hazırladılar. Buradaki amacımız milli kültürümüzü çocuklarımıza öğretmek, yaşatmak ve devamını sağlamaktır” dedi.

Programa Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir’in yanı sıra birçok davetli de iştirak etti. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, öğrenciler ile bol bol fotoğraf çekip, sohbet etti.