Komisyon, Vali Yılmaz’ı bilgilendirdi..

0

Bad Godesberg, Rıhtım Caddesi ve Gazipaşa Caddesi dükkan çıkmalarını imar mevzuatına göre düzenlenmesi konusunda çalışmalar yapmak üzere kurulan Sahil Düzenleme Komisyonu, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Yalova Belediyesi İmar Müdürü Kemal Baş ile birlikte Yalova Valisi Tuğba Yılmaz’ı ziyaret etti.

İzmir ve Çanakkale’de ki örnekler gibi Yalova sahilinde de oluşan çıkmaları için yönetmelik hazırlanması konusu geçtiğimiz ay Belediye Meclis gündemine gelmişti. Gerek halkın gerekse esnafın mağduriyetini ortadan kaldırmak adına yapılması gündeme gelen yönetmeliğin hukuki boyutunun araştırılması ve bu konuda çalışma yapılması amacıyla komisyon kurulması için Başkan Salman’a yetki verilmesi kararı alınmıştı. Sahil Düzenleme Komisyonu olarak 2 AK Partili ve 2 CHP’li üyeden oluşan komisyonu oluşturan Başkan Salman ve komisyon üyeleri Yalova Valisi Tuğba Yılmaz’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

“Önceliğimiz Kamu Yararı”

Komisyonun önceliğinin kamu yararını gözetmek olduğunu belirten Başkan Salman; “Komisyonumuz ve çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla Sayın Valimizi ziyaret ettik. Yapılanları ve yapılması planlananları kedisine aktardık. 2 AK Partili, 2 CHP’li üyeden oluşan komisyon öncelikle bu yönetmeliğin hukuki boyutunu inceleyecek. Önümüzde İzmir ve Çanakkale örnekleri var onları da inceleyeceğiz. Komisyon yapmış olduğu çalışmayı hukukçularla ve konuyla ilgili meslek odalarıyla paylaşacak, onlarında görüşlerini alacak. Kamunun yararına olacak olan bir çözüm üreterek bu işi ortak kararla Nisan ayında meclise getirip gerekli düzenlemeyi yapmak arzusundayız. Süreçle ilgili olarak Sayın Valimizi de sürekli olarak bilgilendireceğiz” diye konuştu.