Çiftlikköy, Çiftlikköy olalı böyle zulüm görmedi

0

Cumhuriyet Halk Partisi Çiftlikköy Gençlik Kolu Başkanı Savaş Kaşıkçı yaptığı açıklamayla Çiftlikköy Belediyesi’ni eleştiri yağmuruna tuttu.

2014 yerel seçimlerinin üzerinden yaklaşık 4 sene geçtiğini belirten Kaşıkçı, belediye başkanı Ali Murat Silpagar tarafından yerel seçimler öncesi verilen sözlerle ilçede uygulananlar arasında büyük tutarsızlıklar olduğunu belirtti. Kaşıkçı, “Belediye başkanı ve yönetiminin söylemleri ve eylemleri arasında uçurumlar var. 1987 yılından itibaren Çiftlikköy, Çiftlikköy olalı şu geçen 4 sene kadar böyle zulüm görmemiştir” dedi.

Çiftlikköy Belediyesi Vizyonsuz Bir Şekilde Yönetiliyor

Savaş Kaşıkçı, şöyle devam etti:

“2014 öncesi göreve gelmeden önce ‘Çiftlikköy iktidarın nimetlerinden yararlanacak’ söylemleriyle göreve gelen Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve yönetimi ne yazık ki bu geçen süreç içerisinde bırakın iktidarın nimetlerinden Çiftlikköy’ün faydalanmasını sağlamayı tam tersine Çiftlikköy’ün nimetlerinden eldeki arsaları tek tek satarak kendileri yararlanmışlardır. Seçim zamanı mega projelerle Çiftlikköy’ü birleştirip bütünleştireceklerini söyleyenlerin plansız ve programsız uygulamaları neticesinde bugün Çiftlikköy’ün iki yakası birleşmek bir yana büsbütün ayrılmıştı”

“Çiftlikköy Belediyesi’nin elinde un var, şeker var ancak helva yapacak yönetim yok” diyen Savaş Kaşıkçı, “Çiftlikköy’e olan borcumuzu ödeyeceğiz diye yola çıkanlar gün geçtikçe ilçeye ve ilçe halkına daha da çok borçlanmışlardır” diye konuştu.

‘Vallaha Sataram Çiftlikköy’ü Ha…’

CHP Çiftlikköy Gençlik Kolları Başkanı Savaş Kaşıkçı, ilginç bir benzetmede de bulunarak “Kibar Feyzo filmini herkes bilir. Köyün ağası Maho ağa rolündeki Şener Şen, her fırsatta ‘Vallaha Sataram Köyü Ha’ diyerek köylüyü tehdit ediyordu. Çiftlikköylüler de yakında belediyenin yaptığı arsa satışlarıyla Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’dan ‘Vallaha Sataram Çiftlikköyü Ha’ sözünü sıkça duyacaklar. 2019 seçimlerinde AKP’nin Çiftlikköy’deki seçim sloganı artık “Satmak bizim işimiz Çiftlikköy” olacak gibi gözüküyor”dedi.

Kaşıkçı son olarak şunları kaydetti:

“80 yılda elde edilen Cumhuriyet eserleri Akp hükümetinin görev başında olduğu son 16 yılda nasıl satıldıysa, 31 yıldır elde edilen Çiftlikköy’ün eserleri de Akp yönetiminin başında olduğu Çiftlikköy Belediyesi tarafından son 4 yıldır aynı şekilde satılmaktadır. İlçe halkı 4 senedir büyük zulüm görmektedir ve bu durum da Çiftlikköy’lülerin ilçenin geleceğine dair büyük kaygı duymasına neden olmaktadır. İlçenin ve ülkenin geleceği hakkındaki kaygıları giderecek tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir ve Çiftlikköy halkı da 2019 seçimleriyle birlikte Cumhuriyetimizin 100. yılında büyük hedeflere Cumhuriyet Halk Partisi’yle ulaşacaktır”