Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Güçlü, Vefa Salman’ı ‘Çakma Vaadleri’ ile vurdu

0

Geçen Pazar şehir dışından bir arkadaşım Yalova’da bir nikaha davetli olduğunu hem nikaha katılmak istediğini hem de Türkiye’de ses getirmiş mimaride yapılan YALOVA NİKAH SARAYINI görmek istediğini, eğer vaktim olursa da biraz birlikte vakit geçirmek için erkenden geleceğini söyledi. Memnuniyetle karşıladım. Nasıl gelebilirim diye sordu? Dilerse yeni açılan YALOVA’YA AİT DENİZ YOLLARI ŞİRKETİYLE ya da eğer kendine ait bir yatı varsa, İKİNCİ YAT LİMANINA gelebileceğini söyledim.

Güzel şehrimizde kendisini karşıladıktan sonra Yalovaspor’umuzun maçı olduğunu öğrenince, CHP’li BELEDİYE BAŞKANININ VERDİĞİ DESTEKLERLE BİRİNCİ LİGE KADAR YÜKSELEN YALOVASPORU yine sayın başkanın destekleriyle yenilenen YALOVASPOR STADYUMUNDA izlemek istediğini söyledi. Tabii dedim.
Maç saatine kadar Yalovayı gezmeye başladık. Şehrin bir ucundan bir ucuna gitmek YENİ AÇILAN YOLLAR ve SORUNSUZCA İLERLEYEN TRAFİK sayesinde o kadar kolay oldu ki, Yalova’daki sosyal ve turizm alanlarını da gezmeye vaktimiz olacaktı. Neler yapmadık ki? Başkan’ın seçim öncesi vaatlerinden olup hepsini gerçekleştirdiği EĞLENCE ADASINA gittik, DOĞAL YAŞAM KULUBÜ’nde dinlendik, HUZUR KÖYÜNDE İKAMET EDEN büyüklerimizi ziyaret edip hayır dualarını aldık, RESTORE EDİLMİŞ ESKİ YAPILARI gezdik,BÜYÜK KONGRE MERKEZİ Pazar günü olduğundan kapalıydı ama yine de müthiş mimarisi ile bizi büyüledi. Son olarak da YALOVA ATA KULE’ye çıkarak güzel şehrimizi panaromik olarak izleme fırsatı bulduk.
Arkadaşım Yalova’ya hayran olmuştu. Bir Yalovalı olarak bu durumdan gurur duymamam imkansızdı. “Yalova nasıl bu kadar gelişti?” diye sordu bana. “Tabii ki CHP belediyeciliğinin müthiş projeleri ile” diye cevapladım. Nelerdi onlar?

“YALOVA FUAR MERKEZİ sayesinde o kadar çok fuar düzenlendi ki şehrimizde, yerli ve yabancı bir çok yatırımcı ve ziyaretçi şehrimizi ziyaret ederek burayı bir cazibe merkezi haline dönüştürdü. YALOVA PARALİMPİK OLİMPİYAT KÖYÜNDE yetişen oyuncularımız da önce Türkiye sonra da dünya şampiyonu olunca şehrimizin dünya çapında reklamını yaptılar ve turist akını oldu” diye devam ettim.

Yeni stadımıza geçtik. Maç devam ederken bir oyuncu sakatlandı. Yerde yatarken arkadaşım bana dönerek; “neden saha kenarında beklemesine rağmen ambulans gelmiyor?” diye sordu. Ben de tebessümle karşılık verirken BELEDİYEMİZİN TESİS ETTİĞİ AMBULANS HELİKOPTER sahaya inerek oyuncuyu alıp, YENİ YAPILAN SAĞLIK MERKEZLERİNE eğer orada da çözüm bulunamazsa YALOVA TIP FAKÜLTESİNE götürülmek üzere yola çıktı..
Tıpkı CHP’li Belediye başkanının vaat ettiği gibi..

Kıymetli Hemşerilerim, güzel şehrimizin güzel insanları. Yukarıdaki hikaye, Chp’li Belediye Başkanının Yalova’ya Vefa Zamanı diyerek ortaya sunduğu, attığı yalan vaatlerden oluşturulmuş bir ütopyadır. Yalova’da vefa değil, CEFA zamanı hakim olmuştur. Yalova’nın çektiği Cefa artık bir son bulmalıdır. Belediye’de son senesini yaşayan Yönetim, belediye bütçesinden ıspanak glaze soslu kuzu pirzolaları yemeyi azaltmalı, Yalova menfaatlerine uygun bir şey yapmalıdır. Mutlu yazısını umuttur’a dönüştürmek, Yalova’ya hizmet etmek değildir. Seçildiği senenin ağustos ayında çözülmüş olacağını iddia ettiği trafik, yola duba çakmakla, kaldırımlara cep koymakla çözülmeyecek kadar ciddi bir meseledir. Megakent olacağı iddia edilen Yalova DUBAKENT’e dönüştürülmüştür. Yalova’nın çektiği CEFANIN son bulmasına, Ak Belediyecilikle 2009’dan sonra tekrar kavuşmasına 1 sene kalmıştır. Şimdi söylüyoruz, o zaman da söyleyeceğiz.
Sayın Başkan, yaptıklarınız yapmadıklarınızın teminatıdır, Yalova bu yaptıklarınızı asla unutmayacak..