Ağrı’dan Yalova’ya uzanan ‘GÖNÜL KÖPRÜSÜ’

0

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Yalova Şubesi’nin başlatmış olduğu kampanya kapsamında Ağrı’daki okullara, atkı, bere ve kırtasiye malzemeleri yardımı yapıldı. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Başkanı Gülden Dönmez, Ağrı’dan gelen fotoğraflarla büyük bir mutluluk yaşadıklarını ifade etti. Bu tür etkinliklerin ve projelerin devam edeceğini söyleyen Dönmez, katkıda bulunan herkese de teşekkür etti.

‘Bu teşekkür sizlere’..

50 ilköğretim öğrencisi, 200 de ortaokul öğrencisine ulaştıklarını söyleyen Dönmez, “Ağrı’da yatılı okuyan köy okulu öğrencilerimize ulaştık. Seneye daha organize bir şekilde daha detaylı bir kampanya başlatmak istiyoruz. Dernek olarak, eğitime destek veriyoruz. Ağrı’daki minik öğrencilerimizin mutluluklarını görmeye değerdi. Bize bir video çekip teşekkür de etmişler. Öğrencilerin gönderdiği teşekkür, tüm gönül dostlarına armağan olsun. Sizlerden gelen destekle Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Yalova Şubesi olarak Ağrı’daki köy okuluna gönderdiğimiz atkı, bere, kırtasiye malzemeleri gibi desteğimiz yerine ulaştı. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Bu mutluluğu başka bir şey verebilir mi bilmem; ama iyi ki varsınız ve bizim yanımızdasınız. Katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

35 öğrenciye burs imkanı..

Eğitime her zaman destek olduklarını söyleyen Dönmez, “Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz her etkinlikte özellikle eğitime destek olmak temel amacımızdı. Yalova’da okuyan yurdun dört bir yanından gelmiş kız öğrencilere burs imkanı sağlamak için birçok etkinlik gerçekleştirdik. Bağışçılarımız ve etkinliklerden elde ettiğimiz gelirle geçen yıl 15 bu yıl 35 öğrenciye düzenli burs verme imkanı yarattık. Bu konuda duyarlı olan herkesi bağışçılarımız, destekçilerimiz arasında görmek bizi çok mutlu eder. Destek olmak isteyen gönüllülerimizi Facebook ‘Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Yalova Şubesi’ ve İnstagram ‘TUKD Yalova Şubesi’ sayfalarına bekliyoruz” diye konuştu.

Haber / Zeynep TAŞTAN