KİM BU BEYEFENDİ ?

0

Partisinden ihraç edilen Yalova’nın Teşvikiye beldesi Belediye Başkanı Ahmet Meydan, “Dolandırıldım” dedi. Ancak usulsüzlük olarak nitelendirilen konu hakkında da SİYASİ BÜYÜKLERİME DANIŞTIM diyerek topu O BÜYÜKLERE ATTI..

243 DÖNÜM ARAZİ ALDIK
Meydan, “2015 yılında Teşvikiye Belediyesi’nin mücavir alanında olan tarımsal kalkınma kooperatifi üzerinde ki 243 dönümlük yere Iraklı bir işadamı talip oldu. 29 yıllığına kiralanan ve işletilen yerdeki işletme sahipleri ile anlaşmasını söyledik. O da gidip işletmecilerle anlaştı. Belediyeye gelen Iraklı İşadamı, işletmeciler ve bir emlakçı bize anlaştıklarını dile getirdiler. Biz bu konuda para işine hiç karışmadık.

Ardından Yalova’da ki siyasi büyüklerimize giderek yabancı yatırımcının talebini onlarla paylaştık. Burasının Tarımsal Kalkınma Kooperatifinden alınmasını ve Teşvikiye Belediyesi’ne geçirilmesini istedik. Milletvekilimiz Fikri Demirel’in desteği ve Orman Bakanlığı’nın özel izni ile bu araziyi belediyeye aldık” dedi.

SİYASİ BÜYÜKLERİME DANIŞTIM
Meydan açıklamasında “Bundan sonraki süreçte 1 milyar dolarlık bir yatırımdan bahsedilmeye başlandı. Bizde beldemize böyle büyük bir yatırımın çekilmesi adına konuya destek vermeye başladık. Bu süreçte Ankara’da temaslarımız devam etti. Siyasi büyüklerimize danışmadan benim böyle bir karar alma lüksüm zaten olamazdı.

Rizom Tatil Köyü, Armutlu İhlas Tatil Köyü gibi bir tesisi beldemize kazandırmak amacıyla elimizden geleni yaptık. Bakanlığa ait olan bir yerde belli bir proje dışına çıkmak zaten mümkün olamıyor. Ama bu alan Kültür ve Turizm Bakanlığına devredilirse değişikliğe gidilebileceği dile getirildi. Ardından biz yatırımcı ile bir ön sözleşme yaptık” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

BİZDE DOLANDIRILDIK
“Daha sonra bize bu kişi hiç gelmedi. Hakkında araştırma yaptığımızda bunun dolandırıcı olduğunu ve ülkeye giriş yasağının olduğunu da tespit ettik. Biz bunun dolandırıcı olduğunu fark edince gereğini yapma yoluna gideceğimizi bildirdik. 7-8 ay önce beni bir şekilde tehdit ettiler. Ardından da genel merkeze şikayet ettiler.

Ama bu konuda ben maalesef Genel Merkezimi bir türlü ikna edemedim. Genel merkez bana bunlarla anlaşmamı söyledi. Ama biz her hangi bir parayı ne belediyeye ne de kendimize almadık. Ben makam aracı bile almadım. Esnaf lokantasına girip yemek yiyen birisiyim ben. Bu şekilde anılmaktan son derece rahatsızım. Biz sadece dolandırıldık. Şimdi partimden beni ihraç ettiler. AK Parti halen benim partimdir. Bizde burada emanetçi olarak kalırız. Hukuken de mücadelemizi sürdürürüz”