Özsümer;Yalova Belediyesi hukukla değil kişisel tutkularla yönetiliyor..

0

Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği Başkanı Ahmet Özsümer,Yalova Belediyesinin birliğe olan borçlarını ödemedikleri ve işin içerisine siyasi ayak oyunları karıştırıldığı gerekçesiyle zehir zemberek açıklama yaptı.

İşte Özsümer’in o açıklaması…

SİZİ KİM ŞIMARTIYOR ?

YASKİ’nin hakkını savunmak adına basın açıklaması yaptık, katılım payını söz vermelerine rağmen, meclis kararına rağmen ödemiyorlar dedik diye ‘’ kabahat partisinde, o’ nu şımartıyorlar ‘’ dediler. Beni kendi partime ve partililere şikayet ediyorlar.

Bende merak ediyorum, sizi kim şımartıyor ?

GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEK AMACIYLA SORDUĞUNUZ SORULARA, CEVAP VERDİM AMA TIK YOK, SIRA BİZDE.

Sorularınıza cevap verdim, YASKİ’ye ödenen paraların nereye harcandığından, personel sayısına, lüks makam aracımdan, yataktan kaçta kalktığıma kadar.

Şimdi denetim raporlarından sonra dört müdürlük başta olmak üzere bütçeyi nerelere harcadığınızın hesabını da sormak bizlerin asli görevidir.

YASKİ ‘ye ÖDEME YAPMAYACAKLARINI AÇIK AÇIK SÖYLEMEKTEN KAÇINMIYORLAR, SUÇ İŞLİYORLAR.

Ahmet Özsümer’i ve Başkanlığını yaptığım YASKİ’yi cezalandırma uğruna katılım payı ödememeye devam ediyorlar. Her ortamda ayaklarına gidip rica da bulunursam ve onlarla iyi geçinirsem para ödeyeceklerini söylemekten de çekinmiyorlar. Kompleksleri akıllarının önüne geçmiş.

Önümüzdeki günlerde yağışlardan dolayı doğacak sıkıntı ve halk sağlığı tehdidine sebep olmaları umurlarında değil. ( Meclis kararını uymayarak suç işliyorlar )

YALOVA BELEDİYESİNİ KAFALARINA GÖRE YÖNETİYORLAR.

Yalova Belediyesinde Hukuk kurallarından çok, yöneticilerin kişisel tutkularının ağır bastığı bir yönetim anlayışı hakim.

Şu an Yalova Belediyesinde yaşanılanları hayretle takip ediyoruz. Belediye Başkanı zaten bu güne kadar gündeminde olmayan asli görevlerinden tam anlamıyla kopmuş, sadece siyasi çalışmalarına mesai verirken, tek yetkili Belediye Başkan yardımcısı, ya ofisine dahi gelmeden, telefonlarına bakmadan, haftalarca bulunduğu yeri gizleyerek akşamdan akşama verdiği talimatlarla belediyeyi yönetiyor, ya da ofis kapısını kilitleyerek, o gün görüşme yapmayacağını bildirip özel görüşmelerinin dışında randevu almıyor.

Göreve geldiklerinde kapıları söküp şov yapanlar şimdi kapıları kilitliyorlar, koridorlara bariyerler taktırıyorlar.

Ödemeler ve tüm kolaylıklar kişisel yakınlık ve biat tutumuna göre gerçekleşiyor.

Onlara yakınsanız ve muhalefet yapmıyorsanız ister taşeron olun, ister meclis üyesi ya da vatandaş, her türlü kapı önünüzde sonuna kadar açılıyor. Bu arada, farklı siyasi partilere de göz kırpmayı ihmal etmiyorlar.

Personelin hayır deme şansı zaten yok, dakika da abanın altından sopa gösteriliyor. Biat liyakatın önüne geçmiş durum da.

BELEDİYENİN İCRALARDAN DOLAYI MİLYONLARCA LİRA ZARAR ETMESİ UMURLARINDA DEĞİL.

Kimin belediye ye ait yerlere, hesaplara icra koyduğu umurlarında değil, Bundan dolayı oluşan milyonlarca liralık kamu zararı da umurlarında değil.

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU.

Borç edebiyatı yapıp, paramız yok diyerek dere Islahı için dahi, bütçede yer almamasına rağmen inşaat firmalarından para istemeye kalkıyorlar ama siyasi mal ve hizmet alımlarına devam ediyorlar.

Ben kimseye yapın demedim, kimseyi tanımam yıkarım diyorlar, ama kaçak bina yaptırıp bu binayı ihale ile kira’ya veriyorlar. Sıkışınca da yıkıyorlar.

BELEDİYENİN KAÇAK SOSYAL TESİSİ

Belediye Başkanı bir de mecliste örnek alın diyerek ‘’ bina yaptık, sosyal tesis yaptık onu örnek alın diyor.’’

Şaka gibi..O sosyal tesisin önündeki kapalı çıkma da kaçak.Kim yaptırmış?Belediye Başkanı.

Sen önce yapın deyip, sonra sıkışınca yıkarım diye esnafa kış günü posta koyacağına, yaptırdığın sosyal tesise bak, git o’nu yık.

İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan 1/50.000 lik plana bel bağlayıp, mahallelerde 3. kat sözü veriyorlar. Daha plan onaylanmamış askıya çıkmamış, yoğunluk dağılımı belli değil, belki 4 kat olacak o da belli değil kafalarına göre mal bağışlıyorlar.

Bunların hesabı sorulmayacak sanıyorlar, her halde güvendikleri bir yerler var da, ben de merak ediyorum sizi kim şımartıyor?