Kaytazdere Belediyesi TSM Korosu Konser Düzenledi

0

Kaytazdere Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından Yalova Raif Dinçkök Kültür Merkezinde konser düzenledi.

Konsere; Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Yalova CHP il başkanı Ertan Şener, CHP Altınova İlçe başkanı Cemalettin KILIÇ, Altınova İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Tunalı, CHP Termal İlçe Başkanı Ahmet Görür, CHP Karamürsel İlçe Başkanı Ali Kara ve ilçe yöneticileri, Kaytazdere, Subaşı, Tavşanlı, Tokmak Köyü sakinleri ile Yalova halkı katıldı.

Kaytazdere Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu konseri dinleyenlerini adeta büyüledi.

Düzenlenen konseri dinleyen Yalovalı ve Kaytazdereli sanatseverlerde zaman zaman koroya eşlik etti. Yüzlerce kişinin izlediği konserde, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal da bir şarkı söyleyerek koroya eşlik etti. Koro Şefi Faruk Ömer ÖSKAN, sergilediği muhteşem performansla dikkatlerden kaçmadı.

Kaytazdere Belediyesi’nin sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında oluşturulan Şef Faruk Ömer ÖSKAN yönetimindeki Türk Sanat Müziği Korosu 2018 yılının ilk konserini verdi. Konsere halkın ilgisi bir hayli fazlaydı. İki bölüm halinde verilen ve yaklaşık 2 buçuk saat süren konserde Türk Sanat Müziğinin sevilen eserlerinden derlenmiş koro ve solo parçalar seslendirildi. Şef Faruk Ömer ÖSKAN’ ın büyük emek verdiği koro her eserin ardından büyük alkış aldı. Koroya birbirinden değerli saz üstatlarından oluşan orkestra eşlik etti.

Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, konserin sonunda yaptığı konuşmada, Şef Faruk Ömer ÖSKAN ile Altınova Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne katkılarından dolayı teşekkür etti. Başkan Kangal “Koromuzun kurulmasına büyük emekleri olan ve bu akşamki performansından dolayı koro Şefimiz Ömer Faruk Öskan Beyefendiyi yürekten kutluyorum. Konsere katılan vatandaşlarımıza çok teşekkür ederim“dedi.

Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Ali Kangal, CHP il başkanı Ertan Şener’le birlikte Şef Faruk Ömer ÖSKAN’ a ve konserin sunuculuğunu yapan Nalan HÖKE’ ye gecenin anısına çiçek takdim ettiler.