Başaran Ulusoy Türsab Yalova Bölgesel Yürütme Kurulu’nu Ziyaret Etti

0

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Genel Başkanı Başaran Ulusoy’un Türsab Yalova Bölgesel Yürütme Kurulu Ziyareti.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Genel Başkanı Başaran Ulusoy, Türsab Yalova BYK’yı ziyaret etti. Türsab Yönetim Kurulu üyesi İsmail Hakkı Yüksel’in de hazır bulunduğu ziyarette, Türsab Genel Başkanı Başaran Ulusoy, Türsab Yalova BYK Başkanı Ahmet Başol Haraç ve BYK Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Dünyadaki ve ülkemizdeki son turizm gelişmelerinin görüşüldüğü sohbette, Yalova ve özellikle Termal, Ortadoğu turizmi ve Atatürk’ün Yalova’da ki eserlerinin ve hatıralarının turizmde bir ürün olarak değerlendirilmesi ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Bu konularla ilgili önümüzdeki süreçte gerçekleştirilebilecek projeler değerlendirildi.

Termal’in, Yalova turizminin göz bebeği olduğu ve eskiden olduğu gibi Türkiye turizmindeki yeri ve öneminin tekrar kazandırılması, doğal ve tarihi güzelliklerinin korunması yönünde çalışmalar yapılacağı bildirildi. Konuyla ilgili olarak öncelikle Sağlık Bakanlığı ve Kültür & Turizm Bakanlıklarına ve ilgili kurumlara rapor hazırlanacağı, takiben ilgili kurumlarla istişarelere başlanacağı açıklandı.

Türsab Yalova BYK Başkanı, Ahmet Başol Haraç, 2018 yılı için de Yalova’da gerçekleştirmeyi arzuladıkları Arap Festivali (Arabian Festival) hakında Türsab Genel Başkanı Başaran Ulusoy’a bilgi verdi ve destek istedi.
Ulusoy, bu bölgenin Ortadoğu turizminde ilk destinasyon olduğunu ve Türkiye, Ortadoğu turizm hareketinin Yalova’da başladığına vurgu yaparak destek olmak ve katkı vermek istediklerini paylaştı.

Türsab Yalova BYK Başkanı Ahmet Başol Haraç, Ulusoy’a BYK çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı. Bölgede Seyahat Acenta üye sayısının 40’ı aştığını ve mesleğe olan ilginin artarak devam ettiğini söyledi. Bunda Türsab Yalova BYK’nın çalısmalarının önemli rol aldığını belirtti.

Yalova’ya 39.BYK’yı açma kararlarından dolayı Genel Başkan Başaran Ulusoy ve Yönetimine, sektör ve Yalova adına teşekkürlerini ileten Ahmet Başol Haraç, bölge acentalarına BYK imkanlarıyla, yakınen daha seri ve kaliteli hizmet verdiklerini söyledi.

Türsab Genel Başkanı Başaran Ulusoy, turizm kenti Yalova’ya Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sahip çıktığını söyleyerek, sadece bu güzel kent için, “Yalova Benim Kentimdir.” demiş.
Biz Türsab olarak Yalova’ya destek verip, sahip çıkmayacağız nereye sahip çıkacağız, burası turizmin göz bebeği, termal ve sağlık şehri, altında bir tarih yatıyor. Yalova’da ki Bizans ve Osmanlı’nın eserlerini gün ışığına çıkararak, dünya’ya tanıtmak gerekir. Bu turizm değerlerini gün ışığına çıkarmak ve kıymetini bilmek başta ili yönetenlerin ve hepimizin görevi. Yalova, Türkiye’nin turizm pastasından mutlaka daha fazla pay almalı. Yalova ve Yalova’lılar daha iyi ve güzel şeyler hak ediyor, Yalova yüzünü turizme dönmesi gereken bir il’dir diye belirten Uusoy, Yalova BYK Başkanı, Ahmet Başol Haraç ve Yönetimine gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etmiştir.