Vefa Salman,Ben Yıkarım Arkadaş..

0

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Bad Godesberg Parkı’ndaki işletmelerin yasalara aykırı şekilde yapılan çıkmalarının yıkılacağını açıkladı. Salman, Rıhtım Caddesi’nde planlanan işletmelerin çıkmalarıyla ilgili hazırlanan planın görüşmede olduğunu da söyledi. Bad Godesberg Parkı’nda bulunan işletmelerle ilgili açıklamada bulunan Başkan Salman, o bölgede Yalova Belediyesi Sosyal Tesisleri’nin örnek olduğunu da sözlerine ekledi.

‘Yalova Belediyesi Sosyal Tesisleri örnektir’.

“Orada öyle ya da böyle bir örnek olarak Yalova Belediyesi Sosyal Tesisleri var. Birileri bir şeyler yapıyordu orada. ‘Arkadaşlara gidin söyleyin, boşuna yapmasınlar, yıkacağız’ dedim. Örnek alacaksalar eğer; Yalova Belediyesi Sosyal Tesisleri’ni örnek alsınlar. Ben orada bir şey yapın demiyorum. Bana şimdiye kadar kim geldiyse mevzuata uymak şartıyla işlerin yapılmasını istedim. Biri gelip de size ‘belediye başkanı şöyle yapın’ dediyse yalan söylüyordur. Ben yıkarım arkadaş. Kimse kusura bakmasın” dedi.

‘Bu konuda babamı tanımam’..

Bu güne kadar konunun mevzuata göre idare edilebildiğini aktaran Salman, şunları kaydetti: “Şimdiye kadar mevzuat hükümleri ile bir şekilde idare olunuyordu. Kurtarıyordu, yıkılmıyordu. Yıkım için ‘kepçe yok’ deniliyordu, cezayı karşılıyordu vatandaş, olay çözülüyordu. 6 aydan beri artık bunun çözümü kalmadı. Öyle ve ya böyle şu boşluktan dolayı idare edelim diye bir lüksümüz kalmadı. Bu konu kesin. Ben göreve geldiğimden beri kimseye ‘bunu böyle yapın, ben izin veriyorum’ demedim. Yıkarken de soracak halim yok. ‘Her zaman kanun ne emrederse onu yaparım’ dedim. ‘Bu konuda babamı tanımam’ dedim.