Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BAK Yalova’daydı..

0

Bir dizi açılış ve programlara katılmak üzere Yalova’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Yalova Üniversitesini ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Güler Alkan’ın talimatıyla oluşturulan 15 Temmuz Köşesi’nin açılışını yaptı.

Açılış törenine Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Rektör Prof. Dr. Güler Alkan, Ak Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Yalova Şube Başkanı Eser Çapadağ, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile üniversite akademik ve idari personeli katıldı.

15 Temmuz Köşesi’nin açılışını yapan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 15 Temmuz 2016 gecesi milletimizin göstermiş olduğu kahramanlık destanının tıpkı Çanakkale ve İstiklal Savaşlarımız gibi şanlı tarihimizdeki yerini aldığını ifade ederek bu gecenin unutulmaması adına yapılan bu çalışmadan dolayı Rektör Prof. Dr. Güler Alkan’ı tebrik etti.

Açılış töreninin ardından beraberindeki heyetle birlikte Rektörlük makamına geçen Bakan Osman Aşkın Bak ziyaret anı defterini imzaladı ve üniversitenin son durumu ile gelişim süreci hakkında Rektör Prof. Dr. Güler Alkan’dan brifing aldı. Rektör Prof. Dr. Güler Alkan da ziyaretlerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a teşekkür etti.