Siyaset Akademisi Başlıyor

0

“8 – 19 Ocak tarihleri arasında Ak Parti İl Binasında Siyaset Akademisi kayıtları başlıyor. Siyaset Akademisi Eğitim Programı haftada 2 saat 8 hafta devam edecek , 4 saat online eğitim dersleri ile beraber toplam da 20 saatlik bir eğitim programı ile tamamlanacak.”

Siyaset Akademisi İl koordinatörü Nilüfer ÇELİK herhangi bir siyasi kimlik gözetmeksizin 18 yaşını aşmış tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Kamu Kurumlarında Çalışan bireylerin katılabileceği Siyaset Akademisine tüm vatandaşları davet etti.

ÇELİK ; Siyaset Akademisi geleceğin lider Türkiye’sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek bireylerin yetiştirilmesinde katkı sağlanması için hazırlanmış bir programdır. Başlatıldığı günden itibaren 60.000 ‘aşkın katılımcı Siyaset Akademisi’nde eğitim görme imkanı bulmuş ve bu katılımcılardan 25.000 ‘i eğitim sürecini başarıyla tamamlayıp sertifika almaya hak kazanmıştır. Ocak 2018 ‘de , 18.Dönemi başlayacak olan Siyaset Akademisi ‘nin teması “ 1919 ‘dan 2019 ‘a Milletin Emrinde Aydınlık Geleceğe “ olarak belirlenmiştir.

“Eğitimler Alanında Uzmanlar Tarafından Verilecek “

Bu dönemdeki temel konular arasında Cumhurbaşkanımızın Dünya 5 ‘ten büyüktür anlayışı , 2023 Vizyonu ile Yerli Ve Milli Ekonomi konuları bulunmaktadır ve bu konular özellikle Dünya’dan örnekler ile somut uygulamalara dayalı bir akademik temelle işlenecektir. Her biri alanında uzman eğitmenler tarafından Türkiye’nin tanınmış simalarından seçilmektedir. Kişisel gelişim dersleriyle katılımcılar hem keyifli hem de öğretici anlar yaşayacaklar dedi.

“Kayıtlar 8 Ocak’ta Başlıyor”

Programa kayıt için başvurular 8 – 19 Ocak tarihleri arasında Ak Parti İl Binasında yapılacaktır. Siyaset Akademisi Eğitim Programı haftada 2 saat 8 hafta devam edecek olup , 4 saat online eğitim dersleri ile beraber toplam 20 saatlik bir eğitim programı olacaktır.Katılımcılar katıldıkları derslerden program sonunda sınava tabii olacak ve sınav sonuç sıralamasına göre değerlendirilecektir. Bu program kendini geliştirmek isteyen hayata katılımcı , değer üreten kişiler için çok önemli bir fırsattır.Özellikle bayanların ve gençlerin yoğun ilgisi bekleniyor. Programa katılmak ve detaylı bilgi almak isteyenler İl Başkanlığı’nda kurulan kayıt masasına başvurabilirler. Kayıt esnasında eğitim ücretleri 250 ( İki Yüz Elli ) TL ; 18-30 yaş arası katılımcılar , bayan katılımcılar , tüm engelli katılımcılar için ise 100 ( Yüz ) TL olarak belirlenmiştir.