Çiftlikköy Belediye Meclisi 2018 in ilk toplantısını yaptı

0

Çiftlikköy Belediye Meclisi 2018 yılının ilk meclis oturumunu yaptı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın başkanlığında yapılan Ocak ayı meclis oturumunda 18 gündem maddesi görüşüldü.

Yoğun bir gündemle bir araya gelen mecliste Katip Üyesi Sedat Bahadır tarafından kardeş şehir Tonya’ya yaptığı ziyarette Tonya Belediyesi tarafından hediye edilen işlemeli heybe ve “Tonya ve Çevresi Nukut Vakıfları” adlı eser, Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a hediye edildi.

Meclis toplantısında gizli oylamayla yapılan seçimle Cenap Özpolat, Turgut İşteben, Sedat Bahadır, Selami Doğancı ve Zeki Coşkun Denetim Komisyonu’na seçilen meclis üyeleri oldu. Mecliste 2018 yılı için meclis başkanı ve meclis üyelerinin huzur hakları oybirliğiyle kabul edildi. Bir diğer maddede Çiftlikköy Belediyesi’nde sözleşmeli personel statüsünde çalışanların sözleşmelerinin yenilenerek ücretlerinin belirlenmesi mecliste onaylandı. Belediye bünyesindeki zabıta ve itfaiye personellerine aylık matbu fazla çalışma ücretlerinin en üst limitten belirlenmesi de oybirliğiyle kabul edildi.

Mecliste Trafik Komisyonu’nda alınan karara uyularak M.Akif Ersoy Mahallesi, Çam Sokak’ın adının Yalova’nın önemli eğitimcilerinden rahmetli Turgut Köse’nin adının verilmesi teklifi de komisyondan geldiği şekilde onaylandı. Ek gündem maddeleri arasında yer alan Çiftlikköy Belediyespor’a nakdi yardım yapılması talebiyle ilgili olarak 50 Bin Lira nakdi ödenek sağlanması oy birliğiyle meclis tarafından kabul edildi