Güner, ‘Koçum Babam Engelli Çalıştayı’na katıldı..

0

Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu tarafından hazırlanan Koçum Babam Engelli Çalıştayı, Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleştirildi. Çalıştaya, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı temsilen katılan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, proje ile ilgili olumlu görüşlerini katılımcılarla paylaştı.

Toplam 3 oturumda yapılan çalıştayın açılış konuşmasını Türkiye Spastik Engelliler Federasyon Başkanı Murat Arslanhan gerçekleştirdi. Arslanhan konuşmasında ‘Koçum Babam’ isimli projenin başlama hikayesine değindi. Sırasıyla yapılan konuşmaların ardından Başkan Yardımcısı Jülide Güner, tüm babalara seslenerek şunları söyledi;

Güner; “Tüm Babalar, Lütfen Taşın Altına Elinizi Koyun”

“Her projenin başından beri ve hatta meslek hayatımdan bu yana yapılan her projede özel insanlarımıza destek oldum, olmaya da devam ediyorum. Bu çalıştay hakkında yeterli bilgimiz var. Başından sonuna kadar takipçisi olduk. Ben emekli 37 yıllık bir ilkokul öğretmeni olarak olaya farklı bir pencereden bakmak istiyorum. Eğitim hayatım boyunca birçok öğrencim oldu. Öğrencilerimiz içinde defalarca veli toplantısı yaptık. Bu toplantılara düzenli olarak katılan sadece 2 baba oldu. Her 2 babayı da çok net hatırlıyorum. Çocuğunuz varsa o çocuğun tüm geçimi ile anneler uğraşmasın. Sadece para verip kenara çekilmeyin. Evlatlarınızla ilgilenin. Çocuğun tüm geçimi ile anneler uğraşıyor. Tüm babalar çocuklarına çocuklarının koçum babam diyebilecekleri şekilde babalık yapsınlar. Tüm babalara sesleniyorum. Sadece özel insanların babaları olarak düşünmeyin lütfen. Tüm babalar lütfen taşın altına elinizi koyun.”