Atakan; Sayın Salman, Hayal mahsulü projelerin nerede?

0

Belediye başkanının basın toplantısındaki sözlerine cevap Ak Parti İl Yerel yönetimler başkanı Murat ATAKAN’ dan geldi.

ATAKAN; Anlaşılan sayın başkan seçim döneminde hayallerini açıkladığı seçim beyannamesinde masal kahramanı olarak yaşamaya devam ediyor.

Belediye başkanı Vefa Salman düzenlediği yıl sonu basın toplantısında ” seçim döneminde ne söz verdiysem yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum” demişSayın başkana hatırlatalım da hayal aleminden hayatın gerçeklerine dönmesine yardımcı olalım.

Borç batağında olduğunu iddia ederek 53 milyon tl borçla teslim aldığınız belediyeyi; iki yılda borcunu bitireceğim demiştiniz. Bu vadinizi unutarak belediyeyi 3.5 yılda gerçek manada borç batağına sürükleyerek müflis hale getirdiniz.

Belediyenin borcunu 2014 yılında 71 milyona, 2015 yılında 75 milyona, 2016 yılında ise 135 milyona çıkarttınız. Bırakın belediyenin gelirlerini artırmayı, belediyeyi doğal gelirlerini bile toplayamayacak hale getirdiniz.

Belediye meclisinin hizmet üretmeniz için size verdiği bütçeleri bile kullanamadınız. 2015 yılında 152 milyon bütçe aldınız, 129 milyonunu kullanabildiniz. 2016 yılında 177 milyon bütçe aldınız 163 milyonunu ancak kullanabildiniz. 2017 yılı için almış olduğunuz 189 milyonluk bütçenin de muhtemelen 130 milyonunu kullanmış olacaksınız.

700 kişi çalışanıyla teslim aldığınız ve hiçbir şey yapmadan maaş alıyorlar dediğiniz belediyenin çalışan sayısını 1300 ün üzerine çıkartarak belediyeyi sebil maaş dağıtan kurum yaptınız. Şu anda belediyede çalışanların ne kadarının bankamatik çalışanı olduğundan haberiniz var mı?

Hayal mahsulü projeleri halkımıza vaat ettiniz ancak bir tanesini bile gerçekleştiremediniz. Yalova kongre sarayı, Yalova paralimpik olimpiyat köyü, Bat- çık projenizi, Yalova şehir içi ve şehirler arası deniz ulaşım projenizi,Helikopter ambulans projenizi, Tıp Fakültesi projenizi, Mikro ve Tekno Otoparklar projelerinizi, Nostaljik raylı sistem projenizi, Yalova kule projeniz, Metan gazından ortak elektrik üretim projesi ve bunlara benzer onlarca hayal mahsulü projeleri hatırlıyor musun? Bu projeleri nereye yaptınız?

Birçoğu sizden önceki yönetimler tarafından yapılan mahalle arası çocuk oyun parklarının çimlerini yenilemeyi yatırım sayarak açılış programları ile halkı oyalamaya devam ettiniz.

Seçim öncesi; “Yalova’ya gayrimenkul satmadan belediye nasıl yönetilir göstereceğim” demiştiniz, belediyenin bütün gayrimenkullerini ya sattınız yada borçlarınızın karşılığında hacizle elinizden aldılar. Borç ödemek için sattığınız gayrimenkullerin paralarını bile borçları ödemeyerek çar çur ettiniz.

Allah aşkına sahiden siz il başkanımız sayın Yusuf Ziya Öztabak ve milletvekilimiz sayın Fikri Demirel’in hükümetimiz eliyle Yalova’ya getirdikleri yatırımların yanında poz verip resim çektirmekten başka Yalova için ne yaptınız.

Seçilirsem ” suyun hortumdan akması gibi trafiği akıtacağım” demiştiniz, bırakın trafiğin su gibi akmasını Yalova” da trafikte tutacak hal bırakmadınız. Sayenizde yaya kaldırımları da otopark ve bisiklet yoluna döndü. Yayaların artık yaya kaldırımlarında da trafik güvenliği kalmadı.

Borcu katlanarak artan fakat bu borç karşılığı yatırım yapamayan bütçesini bile becerip kullanamayan belediyeyi müflis hale düşüren yönetim tarzınızı Yalovalı hemşerilerimiz yaşayarak görüyor. Siz 17 Temmuz depreminden sonra Yalova’nın başına gelen en kötü şeysiniz.Yalova’ya kaybettirdiğiniz beş yılın hesabını seçimlerde halk size sandıkta oylarıyla atacağı dayakla soracak ve Yalova’ya verdiğiniz zararın ne kadar büyük olduğunu o zaman anlayacaksınız dedi.