Çiftlikköy Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci yaşandı.

0

 BAŞKAN SİLPAGAR:
‘BELEDİYEMİZ ÇALIŞANLARININ BÖLGENİN EN İYİ MAAŞINI ALMASINI İSTİYORUZ”

Çiftlikköy Belediyesi’nde işçileri kapsayan toplu sözleşme imzalandı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’la, Hizmet İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mehmet Keskin sözleşmelere imza attı.

‘Çiftlikköy Belediyesi Türkiye’nin önde gelen sözleşmesine sahip’
Hizmet İş Sendikası Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Keskin yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Hizmet-İş olarak her yerde gururla söylüyoruz, Çiftlikköy bizim için çok önemlidir. Burada gelinen nokta itibari ile Çiftlikköy’de bize sendikacılığı yaptırmıyorlar. Çünkü gereken en üst sözleşmeyi gerçekleştiriyorlar. Çiftlikköy Belediyesi, Türkiye’nin önde gelen sözleşmesine sahiptir. Bu konuda Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar’a ve ekibine teşekkür ederiz. Toplu iş sözleşmemizin tüm işçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

‘Yüzde 36 oranında ücret zammı’
Daha sonra Başkan Silpagar işçilere yönelik yaptığı konuşmada Çiftlikköy Belediyesi çalışanlarının bölgedeki en iyi maaşı almasını istediğini dile getirerek şu açıklamaları yaptı:
“Ben işçi ve memurun özlük haklarını kendilerine ödemeyerek kasamda para biriktirecek bir başkan olmadım, olmayacağım da. Ben geldiğimde kasadaki para sizin özlük haklarınızdı. Bende işçi çocuğuyum yaşanan zorlukları anlıyorum. Bende memur olarak çalıştım zammın ne olduğunu çok iyi bilirim ve bir zamanlar bu zamları dört gözle bekliyordum. Bugün burada gerçekleştirdiğimi toplu sözleşme ile Çiftlikköy Belediyesi bünyesindeki tüm işçilerimize 2 yıl süreliğine sosyal haklarda %36 oranında ücret zammı artışa gidildi. 2019-2024 zammını tekrar ek protokolle değerlendireceğim. Bunu daha önce de yaptım. Çünkü biz büyük bir aileyiz. Tüm işçilerimize zamları hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Sözleşme imzalandı..

Çiftlikköy Belediyesi bünyesinde çalışan işçilerle ilgili olarak yapılan toplu sözleşmeyi Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’la yetkili sendika olan Hizmet İş Sendikası Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Keskin karşılıklı olarak imzaladı. İmza töreninde Çiftlikköy Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz’ın yanı sıra ilgili birim müdürleri ve Hizmet İş Sendikası Bursa Şube Sekreteri Selim Bal, Sendika Genel Başkan Danışmanı Recep Özcan ve Belediye’nin sendika baştemsilcisi Ömer Bakay ile sendika temsilcisi hazır bulundu. İmza töreninin ardından Hizmet İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mehmet Keskin, Başkan Silpagar’a teşekkür plaketi takdim etti.