15 Temmuz Gazisi Sabri Gündüz, Bacaksız yaşanır ama vatansız yaşanmaz..!

0

MİDDER Yalova Şubesi Başkanı Eser Çapadağ,15 Temmuz Gazisi Sabri Gündüz ile beraber kurum ziyaretlerinde bulundu..

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Yalova Şube Başkanı Eser Çapadağ,15 Temmuz Gazisi Sabri Gündüz ile birlikte Valilik, Rektörük, Emniyet Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nü ziyaret etti. 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Başkanı Eser Çapadağ, gerçekleştirdikleri bu ziyaretlerde, MİDDER’in Yalova’da yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Çapadağ, “Başta Valimiz olmak üzere Rektörümüze, İl Emniyet Müdürümüze ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürümüze, derneğimizin her zaman yanında oldukları için şahsım ve derneğimiz adına teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Eser Çapadağ, dernek olarak amaçlarını, 15 Temmuz ruhunu yaşatmak, diri tutmak ve bu demokrasi karşıtı kalkışmaya karşı koyan milletimizin kahramanlığını nesilden nesile aktarmak olarak açıkladı.

G3 piyade tüfeğiyle açılan ateşin bacağına isabet etmesi sonucu bacağından ağır yaralanan ve 46 kez ameliyat edilen Gazi Sabri Gündüz, ziyaretlerde o meş’um gecede yaşadıklarını anlatarak, vatan için bu eyleminden dolayı hiçbir zaman pişmanlık duymadığını ifade etti. Gazi Gündüz, yine darbe girişimi olsa yine aynı tepkiyi vereceğini söyledi. Yoğun bakımdan çıktığında bacağının kesilme ihtimali olduğu öğrenen Gazi Sabri Gündüz, “Bacaksız yaşanır ama vatansız yaşanmaz” diyerek yakınlarını teselli ettiğini belirtti.

MİDDER Başkanı Çapadağ, “Bacaksız yaşanır ama vatansız yaşanmaz” diyen Gazi Sabri Gündüz’ün bu fedakârlığının Türk milleti tarafından asla unutulmayacağını ifade ederek hiçbir şeyin insanın bayrağı ve vatanı için kanını dökmesi kadar gurur verici olmadığını söyledi.