İnce,Bu kadar mı korkak,bu kadar mı yüreksizsiniz?

0

.

”Mağdurun yanında olmak kimseyi FETÖ’cü yapmaz. Tam tersine FETÖ ile mücadelenin birinci şartıdır, mağdurun yanında olmak.”

”Adalet Bakanlığı’ndan izin istedim, hapishanede Şükrü Önder’i ziyaret ettim. Suçsuz bulundu ve tahliye oldu. Öğrendik ki hiçbir AKP’li kendisini ziyaret etmemiş. Siz nasıl insansınız ? Niye gidip arkadaşınızı orada ziyaret etmediniz; kefil mi değildiniz? Bu kadar mı korkak ve yüreksizsiniz? ”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl Başkanlığı 10’ncu Olağan Kongresi hafta sonu yapıldı. Kongrede tek liste ile aday olan Ertan Şener CHP’nin yeni il başkanı oldu.

Milletvekili İnce, “3 senedir 400 yataklı hastane yapacaklar; daha ortada temel yok. Yapamayacaksanız ben Koru Belediye Başkanı’na söyleyeyim; hastanenin temelini o atsın” dedi.

‘Ey Vali, ey il müdürleri; utanmadınız mı bir partinin il kongresinde boy göstermeye? Buraya da gelseydiniz ya !’

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İl Başkanlığı 10’ncu Olağan Kongresi geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti. RDKM’de düzenlenen kongreye; CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, ilçe ve belde belediye başkanları ile partililer katıldı. Kongrenin açılış konuşmasını, görevini eski Merkez İlçe Başkanı Ertan Şener’e teslim eden İl Başkanı Özcan Özel yaptı.

‘Örgütlendik, hazırlandık ve çalıştık’..

Yalova’da referandum sürecine değinen CHP İl Başkanı Özcan Özel, “27 Aralık 2015 kongresinde seçildiğimizde zor bir görevi devraldığımızın farkındaydık. Önümüzde Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir referandum vardı. Örgütlendik, hazırlandık ve çalıştık. Tüm Türkiye’yi adım adım gezen milletvekilimizin liderliğinde ilimizde büyük oranda ‘Hayır’ oyunu çıkardık. Bu yüzden bir kez daha yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Biz bir gece yarısı KHK ile Türkiye’nin demokrasisine darbe vuranlara benzemeyiz. Biz 17 aydan beri OHAL ile ilgili olmayan KHK’lar ile siyasal hukuk hakkını işlemez hale getirenlerle mücadele edeceğiz. Halkımızın refah ve mutluluğu, çocuklarımızın aydınlık geleceği, barış içinde yaşanılası bir dünya özlemi, çağdaş, sosyal bir hukuk devletiyle yönetilen; özgür, demokratik bir Türkiye umuduyla CHP’de görev almaya, CHP’yi iktidara taşımaya, zorlu ama onurlu bir mücadeleye çağırıyorum. Biz; devrimciyiz, devletçiyiz, halkçıyız, milliyetçiyiz, laik ve Cumhuriyetçiyiz” dedi.

‘Hiçbir AKP’li onu ziyaret etmemiş’..

Eski AK Parti Milletvekili Şükrü Önder’in hapishanedeki ziyaretine partililerin gitmediğini kaydeden CHP Milletvekili Muharrem İnce, “Ben Yalova milletvekiliyim. Seçim bölgem Yalova ama sorumluluk alanım tüm Türkiye. 2002’de milletvekiliniz oldum. 4 buçuk yıl 22’nci dönemde Şükrü Önder ile milletvekilliği yaptık. Pek çok konuyu siz bilmemenize rağmen biz bildik. Vali bildi, belediye başkanı bildi, emniyet müdürü bildi. Hapse atıldığında dedim ki, ‘Şükrü Önder, devlete, millete, bayrağa karşı yanlış iş yapmaz. Adalet Bakanlığı’ndan izin istedim, hapishanede Önder’i ziyaret ettim. Suçsuz bulundu ve tahliye oldu. Öğrendik ki hiçbir AKP’li onu ziyaret etmemiş. Siz nasıl insansınız? Buraya gelen bakanları, Cumhurbaşkanını çiçekle karşılamayı biliyorsunuz. Niye gidip arkadaşınızı orada ziyaret etmediniz, kefil mi değildiniz? Bu kadar mı korkak ve yüreksizsiniz? Mağdurun yanında olmak kimseyi FETÖ’cü yapmaz. Tam tersine FETÖ ile mücadelenin birinci şartıdır, mağdurun yanında olmak. Alevi’nin evine işaret konulduysa, o alevinin yanında olacaksın. Hakkari’deki 12 yaşındaki çocuğun üzerine bomba adıldıysa Kürt’ün yanında olacaksın. Haksız yere holding patronunun ihalesi iptal edilmişse, onun yanında olacaksın. Gazinin protez bacağına icra gelmişse, gazinin yanında olacaksın. Kim mağdur, mazlum ve zulme uğramışsa onun yanında olacaksın” şeklinde konuştu.

‘Daha ortada temel yok’..

400 yataklı hastanenin hala yapılmadığını söyleyen İnce, “7 Haziran 2015 seçimlerine giderken, Recep Tayyip Erdoğan burada 400 yataklı hastane yapacağını söylüyor. 1 Kasım’a gidiyoruz, yine ‘400 yataklı hastane yapacağız’ diyor. 3 senedir 400 yataklı hastane yapacaklar, daha ortada temel yok. Yapamayacaksanız ben Koru Belediye Başkanı’na söyleyeyim, hastanenin temelini o atsın. Bu kongrede bir eksiklik var; belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, ilçe başkanlarımız, milletvekillerimiz, partililer, Yalovalılar burada ancak daire müdürlerini göremiyorum. Nerede daire müdürleri? Daha geçen gün AKP Genel Başkanı’nın katıldığı bir partinin il kongresindeydiniz. Ey Vali, ey il müdürleri; utanmadınız mı bir partinin il kongresinde boy göstermeye? Buraya da gelseydiniz ya. Merak etmeyin; keser döner sap döner, gün gelir hesap döner. Bir gün bu hesabı ödersiniz, merak etmeyin” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından eski CHP Merkez İlçe Başkanı Ertan Şener, tek liste aday olarak CHP İl Başkanlığı görevini devir aldı.