DSİ Bölge Müdürlüğü Başkan Silpagar’ı ziyaret etti

0

Devlet Su İşleri (DSİ) Bursa 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk ve beraberindeki DSİ Bursa ve İzmit’ten gelen teknik heyeti, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı ziyaret etti.

DSİ Bursa Bölge Müdürü Hayati Çelenk, DSİ 15. Şube Müdürü Cahit Aşkan, DSİ Bursa Bölge Müdür Yardımcısı Erdinç Kuran, Etüt Plan Şube Müdürü Kenan Akyürek, DSİ Makine İkmal Şube Müdürü Şadi Şadibey ve teknik ekipten oluşan heyet, Çiftlikköy bölgesindeki dere ıslahlarıyla ilgili olarak Başkan Silpagar’la görüştü.

Bölge müdürlüğü olarak taşkın korumaya yönelik makinalı çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini dile getiren DSİ Bursa Bölge Müdürü Hayati Çelenk, dere ıslahı yapılan ve yapılacak olan yerlerde bazı eksikliklerin tamamlanması amacıyla Başkan Silpagar’la görüş alışverişinde bulundu. Toplantıda Çiftlikköy ilçe sınırlarından geçen ve doğal yatağında akmakta olan Gacık ve Kazımiye derelerinin ıslahlarıyla ilgili yapılan çalışmalar ve detayları ele alındı.

Başkan Silpagar, mevcut şartlarda dere ıslahları konusunda Çiftlikköy Belediyesi olarak üzerlerine düşen her sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduklarını ifade etti. Başkan Silpagar, şimdiye kadar DSİ uhdesinde yürütülen şev tenzimi ve taş tahkimatı çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletirken, mevcut bazı sıkıntıların giderilmesi için de işbirliği içinde çalışacaklarını dile getirdi.