Çiftlikköy’de Mevlana’yı anma etkinliği düzenlendi.

0

Mevlana Anma Haftası dolayısıyla Çiftlikköy Mustafa Kemal Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı programa Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, İlçe Jandarma Komutanı Erkan Sağındık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tasavvuf yolunun üstadı Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’nin vuslatının 944’üncü yıldönümü ve Mevlana Anma Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte okul öğrencileri Mevlana’nın şiirlerini seslendirerek, Mesnevi’den bölümler icra etti. Söz Korosu’nun Mevlana’nın kıssalarını ve çok bilinen sözlerini sahnede dile getirmesinin ardından Mevlana’nın vasiyeti okundu. Okul korosunun tasavvuf müziği ve halk müziği şarkılarından oluşan eserleri seslendirmesinin ardından etkinlik sona erdi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Tasavvuf yolunun büyüklerinden Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’nin vuslatının 944’üncü yıldönümündeyiz. Kendi hayatını olduğu kadar insanlık mertebelerini de özetlediği ‘hamdım, piştim, yandım’ sözlerinin sahibi Mevlana’yı saygı ve rahmetle anıyoruz” diye konuştu.