CHP’de gençlik Kaşıkçı’ya emanet

0

CHP Çiftlikköy İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’na yeniden Savaş Kaşıkçı seçildi. Kaşıkçı, kongrede yaptığı açıklamada, “Haramilerin saltanatını yıkacağız” dedi

İlçe binasında yapılan kongreye CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Nedim Güler, İl Genel Meclis Üyesi Bahar Doğan, belediye meclis üyeleri, kadın kolları üyeleri ve partili gençler katıldı. Kongrenin açılış konuşmasını yapan Gençlik Kolu Başkanı Savaş Kaşıkçı, iki yıl önce bir kıvılcım çaktıklarını ve bu kıvılcımı büyüterek zorlu bir referandum süreci geçirdiklerini kaydetti. Kaşıkçı, Pir Sultan Abdal’ın “Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan” dizelerini aktararak Çiftlikköy’de partiyi başarıya ulaştıracaklarını söyledi. Kaşıkçı, “Haramilerin saltanatını yıkacağız” diye konuştu.

Kongrenin divan başkanlığını yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Erdem Doğancı ise Kaşıkçı yönetimine yaptıkları çalışmalardan ötürü teşekkür etti. Kongrede konuşan İlçe Başkanı Nedim Güler de gençlerin siyaset yapmasının günümüzde oldukça zor olduğunu, bu zorluklar altında CHP çatısı altında mücadele veren gençlerin çok kıymetli olduğunu aktardı. Güler, “Türkiye’de iktidara gelmek istiyorsak önce yerel seçimlerde başarı kazanmamız gerekiyor. Bunun için de 2019 yılındaki belediye seçimlerini kazanmak zorundayız. Hiç kimse merak etmesin. CHP kadroları içinde Çiftlikköy Belediyesi’ni idare edecek, Çiftlikköy’ü güzel yarınlara hazırlayacak nitelikte arkadaşlarımız var. Hiç kimse de başka yerlerde alternatif aramasın. Biz bu seçimi kazanacağız” dedi.

İl Genel Meclis Üyesi Bahar Doğan ise bunca yıldır devlet idaresi içinde yer aldığını ancak Çiftlikköy Belediyesi’nin şu anki yönetimi kadar başarısız bir yönetim görmediğini aktardı. Doğan, “Elindeki imkanları bu kadar kötü kullanan, bu kadar kötü idare eden başka bir belediye yönetimi hatırlamıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan seçime tek liste halinde giren Savaş Kaşıkçı, yeniden Gençlik Kolları Başkanı seçildi.