Çiftlikköy Belediyesi ‘Altın Karınca’ Ödülü’nü Aldı

0

Bu sene 7’ncisi gerçekleştirilen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde Çiftlikköy Belediyesi Sosyal Belediyecilik kategorisinde “Yoksul ve İşsiz Dezavantajlıların İstihdam ve Entegrasyonlarının Güçlendirilmesi” ile ödüle layık görüldü.

Belediyecilik alanında yapılan başarılı çalışmaların ödüllendirilmesi ve yeni projelerin teşvik edilmesini sağlamak amacıyla Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri sahiplerini buldu. 262 projenin değerlendirildiği yarışmada ödül kazanan 47 belediye arasında giren Çiftlikköy Belediyesi geçen sene olduğu gibi bu senede başarısını bir kez daha tescilledi.

İstanbul Beşiktaş’ta bir otelde gerçekleştirilen ödül törenine Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, birliğe üye belediye başkanları ve çok sayıda yerel yönetim temsilcisi katıldı. Birliğe üye belediyeler arasında bilgi ve deneyimlerin aktarılması, örnek çalışmaların yeni projelere temel olmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ödül törenine Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da iştirak etti.

ÇİFTLİKKÖY TARİHİNDE BİR İLK

Yoksul ve İşsiz Dezavantajlıların İstihdam ve Entegrasyonlarının Güçlendirilmesi Projesi ile Altın Karınca ödülünü alan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar proje ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Çiftlikköy Belediyesi olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği desteği, GİOSB ve YTÜ ortaklığı ve diğer paydaşların katılımlarıyla Çiftlikköy Belediyesi tarihindeki ilk Avrupa Birliği Projesi’ni gerçekleştirdik. Bütçesi 244 bin Euro olan bu proje ile birlikte ilçemizde 400 kursiyere14 farklı kursla toplamda 5 bin saati aşan sertifikalı eğitim verdik. Bir yıl süren dev bir proje gerçekleştirdik. Projemizin hedefi 16-44 yaş aralığında dezavantajlı insanlar yoksul, işsiz kadınlar oldu. Projemizin amacı mesleki yeterlilik kişisel gelişim ve toplumsal uyuma katkı sağlamaktı ve buna ulaştık. Bu süreçte proje ekibimizin emekleri ve katkıları çok fazladır. Kendilerine ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler Çiftlikköy Belediyesi olarak sosyal belediyeciliği gerekenlerini yerine getiriyoruz.”

Ödülü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüd Uysal’ın elinden alan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, çok sayıda proje arasından seçilerek ödül almanın önemli olduğunu, sonraki projelerin de aynı disiplin ve çalışkanlıkla gerçekleştirilmeye devam edeceğini dile getirdi.

9 KATEGORİDE 47 İL VE İLÇE BELEDİYESİNE ÖDÜL

Ödül alan projelerin belediyelerine ve güzel projeler ürettiği halde yarışmaya müracaat etmeyen belediyelere teşekkür eden Başkan Mevlüt Uysal, bu yıl ilk defa Altın Karınca Ödüllerinin sadece 1. olan belediyelere verildiğini ve bunun doğru olduğunu kaydetti. Uysal konuşmasının ardından 9 ayrı kategoride başarılı bulunan 47 il ve ilçe belediyelerine ödüllerini takdim etti. Törenin sonunda ödül alan bütün belediye başkanları ile yöneticileri Başkan Mevlüt Uysal ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.