HOŞBULDUK

0

Doğup büyüdüğüm ve eminim ki yaşayan herkesin farklı bir sempati beslediği Yalova’da , Yalova’nın cesur gazetesinde sizlere gözlem fikir ve izlenimlerimi paylaşacağım bir köşem olacağı için çok mutluyum!

Hoşbulduk…

Yalova’da gündeminde siyaset konulu yazıların aktif olduğu köşeleri şimdilik bir kenara koyalım, yoğunlaşmak istediğim konu pazarlama. Tüketim ve tüketim çağıyla ilgili yazacağım köşemde,pazarlamanın yeni nesil sadakat programı oluşturmasını inceleyeceğiz.Değişen ve gelişen tüketim çağımızla yakından ilgileneceğiz.

Peki Pazarlamayı Yalova İle Bağdaştırdığımızda Ne yapmalı ?

YENİ FİKİR ÜRETMEK

Devir tüket tüket devri ! olunca… tükette ne üret ? e gidiyor aklım.İşte tamda ” Yeni Fikir Üretmek ” nedir bu yeni fikir üretmek ? herkesin ürettiğini üretmek, pazara vermek rekabet için yeterli değildir. eksiklerin farkında olmak ; Bu noktada düşünmemiz gereken üretim fikrinin eksik olduğunu düşündüğüm Yalova’yı nasıl bir tüketim ve üretim sistemiyle geliştirebiliriz? evet bunu bizler, şehirde nefes alan yani şehrin sahipleri yapmaliyiz bunun içinse önce ” İYİ BİR FİKİR ÜRETMEK” farklı , sığ düşüncelere yer verilmeyen şehri geliştirecek ve düzenleyici etkiye sahip olacak fikirlere , üreticilere ve tabiki destekçilere ihtiyacımız var.

” Logarama ” isimli kısa bir film var. En iyi animasyon ödülünü almış. izlerken 16. dakika boyunca 3000 markanın logosunu görüyorsunuz fakat bunları neredeyse farketmiyorsunuz bile. Yani fikirler her yerdedir. bize sunulan bir çok uyarıyı pazarlama tekniklerini farkedip ” Ezberci sistemden uzak farklıyı görebilmek ve bulabilmek..

Gelecek yazılarımda ilgimi çeken farklı reklam çalışmalarını burada sizlerle paylaşacağım… Bu köşede sizler için dile getirmemi istediğininiz ne varsa mail adresime yazmanız yeterlidir.