Kraliyet Ailesi Bütçesi Gibi…Kim Dur Diyecek?

0

Maalesef muhalefet üzerine düşen görevi yerine getirmeyince ‘iyice cesaretlenen’ Yalova Belediyesi yönetimi bol keseden yandaşlarına iş dağıtmaya devam ediyor.Özel Kalem Müdürü ve aynı zamanda başkan Vefa Salman’ın yeğeni olan Özlem Salman gazetemize sürekli manşet haber olmasına rağmen,korkusuzca ve denetimsizce harcamalar yaparak Yalova Belediyesinin borçlanmasının önemli bir payını da üstelenmiş oluyor.

Şimdi ise Yalova Belediye Meclisi yarın 29.11.2017 tarihinde 14.30 da toplanarak 2018 Yılının bütçesini görüşecek ve oylayacak.Yalova Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünün hazırlamış olduğu performans raporu ise incelendiğinde ‘YOK ARTIK’ dedirtiyor.

Skandal ihaleler ve doğrudan teminlerle bir çok kez gündeme gelen Yalova Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve aynı zamanda Başkan Salman’ın kuzeni olan Özlem Salman bütçede ‘ASLAN PAYI’ tabir edilecek kısmı oluşturuyor.

Özel Kalem Müdürlüğünün standart personel giderleri 2.960.000.- TL ve SGK 346.000.-TL ile toplam 3.306.000.- iken raporda aynen şu ibareler yer verilerek adeta örtülü ödenek yaratılmış;

Belediye başkanımızın,kentsel paydaşlar başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışından gelen protokol misafirleri ile,toplantı ve görüşmeler yapmasına yönelik planlama,programlama ve ağırlama vb.iş ve işlemler şeffaf biçimde gerçekleştirilecektir. Bu nedenle 4.970.000.-TL yani eski rakamla 5 trilyonluk bir bütçe talebi ile meclis karşı karşıya.

Özel Kalem Müdürlüğü adına Özlem Salman daha önce de gazetemizde  ‘adrese teslim anket ihaleleri’ile gündeme de gelmişti.Şimdi ise Özel Kalem Müdürlüğü yine 2018 yılında mini anket yapacağı için 200.000.-TL ek bütçe de istemekte.

Yalova Belediyesinin şişirilmiş personel fazlalığı ve doğrudan temin sınırlarını aşarak yaptığı kamu vicdanını rahatsız eden ihaleleri ardından borçlanma sebebi ile sıkıntılı günler geçirdiği ise artık saklanamaz bir gerçek.

Ak Parti’nin  ise 3 yıldır sürdürdüğü ‘kesintisiz ve koşulsuz’ destekleri ile Yalova Belediyesinin içler acısı halinde paylarının olduğu da kamu oyunu rahatsız edecek şekilde dile getiriliyor.

Bu gidişata kim dur diyecek?